Bombardovanje Luksemburga: Dvostruki strelac Kovač i golčine Lukića i Mijailovića za miran revanš

Vreme čitanja: 5min | čet. 21.07.22. | 21:49

Čuka jednom nogom u trećem kolu kvalifikacija za Ligu Konferencije

(Od izveštača Mozzart Sporta iz Luksemburga)

Upozoravao je trener Čukaričkog Dušan Kerkez da je luksemburški fudbal u velikoj ekspanziji i da se nijedan rival ne može poceniti. Tokom uvodnih 45 minuta drugog kola kvalifikacija za Ligu Konferencije neubedljiva igra njegovih pulena, opravdavala je preteranu opreznost u izjavama, ali ispostavilo se da su topovi tima sa Banovog brda izbombardovali Luksemburg. Četiri gola na nacionalnom stadionu stale su bombe Srđana Mijailovića i Jovana Lukića, odnosno dva pogotka Stefana Kovača. I više nego dovoljno da Čuka za nedelju dana na Banovom brdu ne pokaže grč u kojem je igrala prvo poluvreme i mirno zakaže dvomeč sa Tventeom u trećoj rundi.

Još u najavi utakmice bilo je jasno da Brđani kvalitetom značajno odskaču od tek sedmoplasiranog tima Luksemburga iz prošle sezone, a to su pobedom 4:1 na zapadu Evrope su i potvrdili. Ne možemo da pričamo da je beogradski tim plenio igrom u kojoj bi genijalne napadčke ideje nasleđivale jedna drugu, ali upravo je individualnim kvalitetom svojih fudbalera obezbedio sebi preozbiljan kapital.

Svaka čast dvostrukom strelcu Stefanu Kovaču koji se za prvi gol poslužio odbitkom, a za naredni energijom koja mu je pomogla da otme loptu na centru i posle trka od skoro 50 metara sam okonča akciju. Međutim, golčina Mijailovića iz 35. minuta sa blizu tridesetak metara za vođstvo 2:1 bila je okidač za ono što je usledilo u drugom delu.

Moguće da je nešto veća inicijativa na startu izostala zbog činjenice da je kapiten Marko Docić počeo meč sa klupe i da je baš iz tog razloga dobrih tridesetak minuta lopta u napadačkoj igri nešto sporije tekla i neretko se ponavljale greške u dodavanju. Međutim i pored toga, Brđani su pokazali da su za klasu bolji tim od Rasinga. Počev od 12. minuta i buđenja oličenog kroz stativu koju je sa ivice peterca glavom pogodio Đorđe Ivanović, prethodno sjajno proigran od strane kapitena Miladina Stevanovića.

Samo pet minuta kasnije, Badamosi je opravdao Kerkezovo poverenje i mesto u startnoj postavi nezgodnim udarcem posle kojeg je golman Rufije intervenisao, a Stefan Kovač unovčio odbitak u vođstvo gostiju.

Jasno je bilo da će uz 195 centimetara visokog Štefana Buha u špicu, domaćin biti najopasniji iz prekida. Upravo je na taj način izjednačio, samo što nakon kornera Žeroma Simona strelac nije bio Buh, već štoper Abdelkarim Omrani. Ponovo su se malo vezale noge Čukaričkog, a oskudica ideja zavladala kada bi im lopta bila u nogama. Međutim, u nedostatku boljih rešenja, Mijailović je desetak minuta pre poluvremena odabrao najbolje. Raspalio je po lopti, a ona prohujala u rašlje.

Rani gol u drugom poluvremenu je bio idealan scenario za Čuku, a Kovač je njime izrastao jednog od heroja. Iskoristio je činjenicu da je u kontri dva na jedan, defanzivac Rasinga pokrivao igrača bez lopte i rutinski okončao akciju u bliži ugao.Tada su noge domaćina u potpunosti vezane, a bilo kakav nagoveštaj da bi mogao da se vrati ugasio je u 65. minutu Lukić, još jednim dalekometnih hicem.

Svoju dnevnicu zaradio je i danas odlični Novak Mićović, koji je zaustavio sve što je bilo do njega. Počev od udarca Buha iz peterca u 19. minutu, te par udaraca iz daljine i sjajnog boksovanja lopte u završnici prvog dela, baš ispred Buha.

Priliku su 15 minuta pre kraja dobili Docić, Spasojević i Ovusu koji je prvi put zaigrao od povratka u Čukarički. I Ovusu i Spasojević su izlazili sami pred Rufijea s tim što je fudbaler iz Gane bio u ofsajdu, mladi rezervista pokušao da dribla Rufijea koji mu je iščačkao loptu.

RASING – ČUKARIČKI 1:4 (1:2)