Botafogo i dalje neuhvatljiv u Brazilu

Vreme čitanja: 2min | pon. 28.08.23. | 01:40

Nova pobeda lidera šampionata

Pre samo tri godine su bili drugoligaši, a sada Botafogo ima 11 bodova više od drugoplasiranog Palmeirasa u elitnom rangu brazilskog fudbala.

Okončano je i 21. kolo pomenutog takmičenja, a ono je donelo novu ubedljivu pobedu Botafoga. Baija nije imala šansu. Domaćin je rutinski slavio sa 3:0.

Košta sa dva gola je sve rešio, a ubedljivu pobedu je samo potvrdio Luis Enrike u 77. minutu.

Već pomenuti Palmeiras je uspeo da i sam dođe do pobede u ovom kolu. Nadigrali su Vasko sa minimalnih 1:0. Strelac jedinog gola bio je Rafael Veiga u 65. minutu.

Meč večeri je bez dileme viđen u okršaju Amerike i Sao Paula. Rezultat 2:1, ali to ni blizune opisuje šta se sve izdešvalo.

Gonzalo Mastriani postiže prvi gol na utakmici za prednost domaćina. Bio je 62. minut, a onda potpuni haos. Isti igrač samo 11 minuta kasnije dobija direktan crveni, ali u istom momentu zbog žestokih protesta sa druge strane Robert Arboleda takođe dobija direktan crveni karton.

Sao Paulo dolazi do izjednačenja preko penala. Zapravo da budemo precizniji, Pato je promašio penal, ali uspeo je odmah i da se ispravi.

Činilo se da će gosti da izvuku bod, ali Rodrigo Varanda u prvom minutu nadohnade donosi pobedu domaćinu.

-----------------------

Reši lagani dnevni izazzov i osvoji jednu od 10 dnevnih nagrada.

Atletiko Mineiro je pogurao Santos u zonu ispadanja. Tačnije Paulinjo je to uradio sa dva gola, oba puta je asistent bio Hulk. Prvo u 12. minutu, a onda i u 68.

BRAZIL 1 – 21. KOLO

Flamengo – Internasional 0:0

Korintijans – Gojas 1:1 (0:0)