Klaudio Bravo ©AFP

Bravo, Klaudio! Betis utišao San Mames i napravio ključni iskorak ka Evropi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.05.23. | 00:33

Čileanac maestralno branio čitavu utakmicu i odbranio rano vođstvo svog tima u Bilbau - 1:0

Kriza je prošlost za Betis. Ekipa Manuela Pelegrinija se uzdigla onda kada je bilo najpotrebnije i napravila verovatno ključni korak kada je u pitanje učešće u Evrokupovima naredne sezone. U meču koji su obeležili žestoki napadi upornog, ali potpuno dekocentrisanog Atletik Bilbaa, tim iz Sevilje je slavio pogotkom Vilijama Žozea u šestom minutu i učvrstio se na šestom mestu Primere - 1:0 (1:0).

Betisu je rani pogodak odličnog Brazilca omogućio da igra na kontranapade i propusti još nekoliko situacija da reši pitanje pobednika. Sa druge strane, domaći igrači su se prosto nadmetali u broju propuštenih prilika, a u tome je prednjačio Injaki Vilijams koji jednostavno nije mogao da pronađe način kojim bi savladao igrača utakmice Kladudija Brava.

Fantastični Čileanac je imao čak sedam uspešnih intervencija, od kojih šest upućenih unutar kaznenog prostora, čime je dodatno uneo nervozu u redove domaćih napadača i učinio ih potpuno nemoćnim.

Bilbao je imao priliku da se eventualnim slavljem na svom terenu poptuno uključi u borbu za izlazak u evropska takmičenja naredne sezone, ali nije uspeo, pa je ostao na osmom mestu sa pet bodova zaostatka za večerašnjim protivnikom.

Rajo Valjekano je još jednom pokazao koliko je snažan na svom terenu ove sezone, vezavši treće uzastopno slavlje u Valjekasu, a ukupno osmo kod kuće u ovoj sezoni. Sastav Andonija Iraole nije mario za tešku situaciju Valjadolida u borbi za opstanak, već mu je naneo treći vezani poraz i pstavio ga na 16. mestu sa svega bodom više od Hetafea, koji je prvi ispod crte - 2:1 (0:0).

Sva tri gola na meču pala su u drugom poluvremenu, a heroj iz drugog plana bio je dvostruki asistent Alvaro Garsija koji je bio asistent pogodaka Raula de Tomasa u 48, odnosno Serhija Kamelja u 80. minutu. Gosti su do počasnog pogotka stigli u 84. minutu, preko Serhija Leona i donekle vratili neizesnost u meč, ali nisu imali dovoljno snage, niti umeća, da ugroze slavlje domaćina.