Briž se zagrevao za Dinamo

Vreme čitanja: 2min | pon. 22.02.21. | 23:13

Sigurna pobeda šampiona Belgije protiv Levena – 3:0

Sa jednim okom usmerenim ka revanš meču protiv Dinama iz Kijeva, u okviru Liga Evrope, Klub Briž je rutinski slavio u večerašnjem okršaju sa Levenom – 3:0.

Bila je to klasična igra mačke, pokazivanje moći sa polovično iskorišćenim resursima belgijskog prvaka. Leven je znao da se isprsi pred Klub Brižom, ali večeras nije imao šanse.

Sve je počelo u 8. minutu kada je Van Der Brempt dobio dubinsku loptu sa polovine Briža. Krilni fudbaler domaćina je napravio sjajan dribling i onda lako pogodio prvi ugao.

Iako Briž ima važnije obaveze u startnoj postavi bio je Rud Vormer koji je iskoristio penal u 39. minutu i nagovestio konačan epilog.

Briž je imao 19 udaraca ka golu rivala, Leven samo jedan. Gosti mogu da budu zadovoljniji, jer su postojale ozbiljne indicije da će pretrpeti ozbiljan poraz. Na kraju je tačka stavljena u sudijskoj nadoknadi.

BELGIJA 1 - 27. KOLO

Mehelen - Gent 1:1 (1:1)