Burno u Užicu, promašen penal i crveni karton, Lukić odneo bodove u Bačku Topolu

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.02.21. | 16:09

Drugo minimalno slavlje ekipe Mladena Krstajića ovog proleća - 1:0

Buran meč u Užicu i vredni bodovi za TSC na gostovanju Zlatiboru. Igrač odluke je bio Nenad Lukić, koji je mrežu kluba iz Čajetine zatresao u 59. minutu i tako približio ekipu Mladena Krstajića na pet bodova zaiostatka za četvrtoplasiranim Čukaričkim - 1:0 (0:0).

TSC je imao kontrolu igre tokom najvećeg dela meča, ali je morao da strepi u samoj završnici nakon isključenja iskusnog Janka Tumbasevića. Domaćin nije uspeo u finišu, ali daleko više razloga ima da žali za situacijom iz 20. minuta utakmice, kada je jedanaesterac promašio napadač domaćih Danilo Milenković. Da je domaćin tada stigao do vođstva, veliko je pitanje da li bi gosti imali snage da se vrate u meč.

TSC-u je ovo bio drugi meč ovog proleća u kojem je pobedio minimalnim rezultatom, dok je okršaj sa Radom završen bez golova, pa je jasno da se mnogo toga promenilo u filozofiji igre od Krstajićevog dolaska na kormilo ekipe. Za sada je izostala ona prepoznatljiva efikasnost koja je krasila TSC u prvom delu sezone, ali ekipa iz Bačke Topole ima dosta razloga da bude zadovoljna bodovnim saldom od starta drugog dela sezone.

Zlatibor je posle remija sa Spartakom i Proleterom doživeo prvi poraz u prolećnom delu sezone, ali za prvenstvenu pobedu ne zna još od 22. novembra prošle godine, pa hitno mora da počne da pobeđuje ukoliko želi i naredne sezone da igra u elitnom rangu takmičenja.