Gol posle mesec dana (©Reuters)

Čelsi dobio gol meseca i injekciju samopouzdanja pred paklen raspored (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | sre. 27.09.23. | 22:42

Plavci dali gol prvi put od 30. avgusta; strelac Nikolas Džekson u pobedi nad Brajtonom 1:0, vrednoj plasmana u osminu finala Liga kupa

Muči se Čelsi i ove sezone. Vreme prolazi, a Maurisio Poketino nikako da nađe zajednički jezik sa skupocenim igračima, većinom dovedenih minulog leta. Samo jedna pobeda ostvarena je u šest kola Premijer lige, ali izgleda da londonskim Plavcima makar prija igranje u Liga kupu. Posle Vimbldona 30. avgusta, ove srede eliminisali su i odlični Brajton, savladavši ga 1:0 na Stamford Bridžu.

Bila je to prva pobeda Čelsija u skoro mesec dana, a pogodak Nikolasa Džeksona u 51. minutu jedini koji je šampion Evrope od pre dve godine postigao u septembru. Pogodio je Senegalac i dvadesetak minuta kasnije, ali iz ofsajda, te gol nije priznat.

Nisu Plavci blistali, štaviše, dobar deo meča bili su u podređenom položaju zbog još jedne veoma dobre partije De Zerbijevog tima (posebno neprijatno po navijače Čelsija bilo je u nadoknadi meča, kada je Žoao Pedro uhvatio volej pred Sančezovim golom i šutirao, ipak, iznad prečke), ali prolaz u osminu finala Liga kupa sigurno će im značiti za samopouzdanje pred težak raspored koji ih čeka tokom jeseni. A, to su dueli sa Fulamom i Barnlijem u gostima kao zagrevanje, pa Arsenal i Brentford kod kuće, a onda Totenhem (u gostima), Mančester Siti (kod kuće), Njukasl (u gostima), ponovo Brajton (kod kuće), Mančester Junajted (u gostima)...

Nadali smo se da bismo u večerašnjoj utakmici među stativama Čelsijevog gola mogli da vidimo debi Đorđa Petrovića, međutim, Poketino je ponovo ostavio srpskog reprezentativca na klupi. Nije Argentinac mnogo menjao, te je starter opet bio standardni Roberto Sančez. I, umalo da to skupo košta Plavce.

Dve velike greške u predaji lopte napravio je Španac tokom prvog poluvremena. Prvo je dao loptu u noge Žoau Pedru, ali špic Brajtona nije umeo to da iskoristi, kao ni Ansu Fati nešto kasnije kada je Sančez dao "kosku" Kaisedu.

Ipak, Poketino je pogodio poverenjem Kolu Palmeru, koji je posle nekoliko ulazaka sa klupe zaigrao od prvog minuta i to nagradio asistencijom za jedini gol u meču. Loptom "kroz noge" rivalu pronašao je Džeksona nakon što je ceo tim dobro odigrao visok presing na protivničkoj polovini.

Ispostavilo se to kao dovoljno za prolaz u narednu rundu trećeg po važnosti takmičenja u engleskom fudbalu. Za bolje rezultate u Premijer ligi, moraće Plavci da igraju tako u kontinuitetu. Večerašnja pobeda, ipak, značiće za poboljšanje atmosfere u svlačionici, a skinula je i teret sa klupskog marketinga, jer će imati kome da dodeli nagradu za gol meseca. Prethodnih dana navijači su se na društvenim mrežama šalili da će to priznanje morati da ide nekome od igrača omladinskog tima.