©AFP
©AFP

Crveni karton i dva penala slomili Himnasiju, Gojas iz La Plate do drugog mesta u grupi

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.05.23. | 03:54

Mateus Peišoto iznudio dva penala za svoj tim i izključenje Dijega Mastranđela u 54. minutu - 2:0

Gojasu je pripao argentinsko-brazilski derbi u La Plati, pa se prvom pobedom u grupnoj fazi Kopa Sudamerikana probio na drugo mesto grupe G - 2:0 (0:0).

Domaćin je doživeo i treći poraz, čime je dodatno umanjio šanse da se umeša u borbu za prva dva mesta i prolaz u nokaut fazu drugog po kvalitetu takmičenja u Južnoj Americi. Prelomni trenutak meča dogodio se u 54. minutu, kada je arbitar Kiroz iz Ekvadora posle gledanja VAR snimka dosudio jedanaesterac za goste i pokazao direktan crveni karton štoperu Himnasije Dijegu Mastranđelu. On je prethodno kao poslednji igrač odbrane u svom kaznenom prostoru oborio Mateusa Peišota.

Vodeći pogodak za Gojas postigao je Vinisijus sa bele tačke, a Brazilci su na isti način i overili pobedu u 82. minutu. Tada je najstrožu kaznu u pogodak pretvorio upravo Peišoto.

Veoma važan detalj meča odigrao se u 62. minutu, kada je špic domaćeg tima Kristijan Taragona odlično zahvatio loptu glavom nakon centaršuta Rodriga Gala i gađao donji levi ugao, ali je na gol-liniji zablistao Marselo Ragel i sprečio gotovo sigurno izjednačenje.

Nakon toga igrači Himnasije nisu imali snage za povratak, a novi peh se dogodio u 81. minutu kada je Tomas Fernandez neoprezno oborio Peišota u svom kaznenom prostoru i zaradio javnu opomenu. Napadač Gojasa je tada preuzeo odgovornost i odlučujućim pogotokom krunisao svoju odličnu partiju na ovom meču.