(©Reuters)

Crveni, penal i gol za pobedu u 97. minutu

Vreme čitanja: 2min | pet. 05.06.20. | 22:07

Igralo se dok Hajduk ne da gol za 2:1

Izgleda da je Hajduk morao da pobedi. Da li mu je bilo zacrtano kao sudbina ili su „sudbinu“ malo pogurali sa strane, tek Splićani su na način o kojem će brujati Hrvatska došao do pobede nad Interom iz Zaprešića – 2:1.

Gosti su na poluvremenu vodili 1:0, gol je postigao Mamut. Bio je to jak udarac iz slobodnog udarca, ali je pogrešio golman Hajduka i lopta je završila u mreži.

Nastavak je doneo potpunu konfuziju. Sve je krenulo od 55. minuta. Radio je VAR. Prvo se gledalo da li je lopta pre centaršuta završila u autu. Kada je ustanovljeno da nije, onda se razmatralo da li je igrač Intera zaustavio fudbal rukom u šesnaestercu. To je ustanovljeno da – jeste.

Soldo je dobio zbog toga crveni karton, a Hajduk je dobio penal. Čaktaš je šutirao, a golman Intera Matković je odbranio. Sudija je konstatovao da je čuvar mreže izašao s linije pre vremena, pa je jedanaesterac morao da se ponovi. Opet je šutirao Čaktaš, ovog puta je pogodio.

I onda se pola sata igrala viktorija pred golom oslabljenog Intera. Gosti su se branili sve do 97. minuta, kada je Hajduk došao do pogotka preko Dimitrova – 2:1. Tri boda su ostala u Splitu.

HRVATSKA 1 – 27. KOLO

Hajduk – Inter Zaprešić 2:1 (0:1)