Crveni valjak sjajnim prvim poluvremenom stigao do tri boda

Vreme čitanja: 2min | uto. 22.02.22. | 03:05

Okončano je prvo kolo šampionata Ekvadora

Kompletirano je prvo kolo šampionata Ekvadora. Počelo je sve ubedljivom pobedom Emeleka, a završeno je pobedom Tehniko Universitarija. Zanimljivo da je na sedam utakmica viđen samo jedan nerešen ishod. Orense i Aukas su odigrali 1:1. Ipak, da se vratimo na Tehniko. Oni su bili bolji od Nueve de Oktubre sa 2:1.

Crveni valjak, kako je nadimak ovog kluba, pobedu je ostvario pre svega zahvaljujući sjajnom prvom poluvremenu. Tačnije sjajnom finišu prvog poluvremena.

Posle rovovske borbe u prvih pola sata, Luis Estupinan, vezni fudbaler domaćeg kluba postiže gol. Odmah potom je dobio i žuti karton zbog proslave gola. Prednost duplira Orlen Kvintero u 44. minutu.

Dugo je stajao rezultat 2:0. Činilo se da je to i konačan rezultat ovog meča, ali u finišu je viđena drama.

Gosti dobijaju penal u 83. minutu. Deni Lana je precizan sa 11 metara i odjednom je finiš bio dramatičan. Gosti su napadali do samog kraja meča.

Na sve to domaćin ostaje sa igračem manje, Tapiero dobija drugi žuti karton. Ipak, do izjednačenja nije došlo.