Velika pobeda Rojal Parija (©AFP)

Čuda su moguća: Rojal Pari razneo Orijente usred Santa Kruza sa desetoricom od 24. minuta

Vreme čitanja: 2min | uto. 28.09.21. | 04:58

Kakav udarac za domaći sastav...

Veče čuda u Santa Kruzu, Orijente Petrolero je pretrpeo težak poraz na svom stadionu od Rojal Parija i ostao samo sa teoretskom šansom da ode u kvalifikacije za Kopa Libertadores!

Teško da bi u drugim okolnstima trijumf Rojal Parija bio podveden kao “čudo“, ali ono što su igrači Migel Anhela Portugala napravili u sudaru s direktnim konkurentom za mesto koje vodi u elitno klupsko takmičenje i te kako zaslužuje ovakvu formulaciju.

Rojal Pari je derbi gornjeg dela tabele dobio rezultatom 4:2 (1:2) uprkos tome što je od 24. minuta imao igrača manje! I ne samo to, od kraja prvog poluvremena gosti su imali i gol zaostatka, što je dodatno otežalo posao, ali neverovatno posvećenom, hrabrom i koncentrisanom igrom Rojal Pari je uspeo ne samo da stigne do pobede, već i da ubedljivo savlada Orijente!

Zaista šokantan rasplet, kao i sama utakmica. Gosti su bili ti koji su stigli do vođstva preko Džonatana Tavaresa već u 5. minutu, da bi praktično već u sledećem napadu Hoze Kastiljo automatski odgovorio i poravnao rezultat. Da je iko mogao da pretpostavi da će isključenje Džefersona u 24. minutu zbog dva brza žuta kartona ovako da okrene utakmicu, svi u domaćim redovima verovatno bi poželeli da se taj momenat nije ni dogodio. Ovako, Kastiljo je u samom finišu prvog dela okrenuo rezultat i tako, ispostaviće se kasnije, najavio pravi šou na stadionu Ramon Tauiči Agilera Kostas.

Sve je počelo golom Estebana Orfana u 66. minutu, da bi isti fudbaler pred samu završnicu susreta utišao tribine i šokirao domaćina pogotkom za neverovatnih 3:2 u korist gostiju. Masku dželata navukao je i oštricu u ruke uzeo Viden Sausedo pogotkom u trećem minutu nadoknade. Santa Kruz je zanemeo...

Ovom pobedom Rojal Pari pobegao je Orijenteu šest velikih bodova. Domaći sastav je zabeležio drugi vezani poraz, a Rojal Pari isto toliko pobeda, odnosno četiri u minulih pet kola!

BOLIVIJA 1 - 21. KOLO

San Hose – Bluming 1:2 (1:1)