©Starsport
©Starsport

Čuka golom probudila Sinjsku neman: Vukušić režirao deža vi u Lazarevcu

Vreme čitanja: 3min | sub. 27.08.22. | 22:00

Kolubara, po scenariju sličnom prošlosezonskom savladala Čukarički na svom terenu (3:2)

Gol Čukaričkog za buđenje, a potom rafal domaćina - bio je to scenario u Lazarevcu prethodne sezone koji je Kolubara ponovila i večeras. Ovaj put na krilima trostrukog strelca Anta Vukušića. Iskusni golgeter rodom iz Sinja u završnici prvog dela igre nemilosrdno je naplatio spore reakcije odbrane gostiju i sa tri gola podsetio na susret odigran na istom mestu prošlog avgusta. Iako je u nastavku Nikola Vujadinović golom vratio neizvesnost i delimično se iskupio za loše reakcije u odbrani, povratak Brđana ispostavio se kao nemoguća misija te je ceo plen ostao na domaćem terenu, dok je tim Dušana Kerkeza pretrpeo drugi poraz (2:3), prvi od slavlja TSC-a na premijeri (1:4).

Vodeći gol Čukaričkog u 27. minutu potpisan od strane Luke Adžića nagovestio je da bi Čukarički nakon poraza od Tventea (4:1) i prosutih bodova u Kragujevcu (1:1) mogao da se natrećem uastopnom gostovanju najzad vrati na pobednički kolosek, međutim gol krilnog napadača, nakon što mu je Badamosi spustio glavom loptu Mijailovićasa boka, zapravo je samo probudio domaćina koji je samo dva minuta ksnije stigao do izjednačenja. Razgoropađeni Ante Vukušić rafal je započeo u 29. minutu kada je iskoristio idealnu loptu u prostor Miloša Filipovića i razliku u brzini u odnosu na Vujadinovića te je rutinski realizovao šansu za 1:1.

Pogodak kojim je Kolubara stigla do izjednačenjadao je krila domaćinu kopji je u 37. minutu stigao do potpunog preokreta. Ponovo je u prvom planu bio Vukušić koji je krunisao akciju po levom boku i centaršut Milojevića kojeg je prethodno proigrao Filipovića. Pokušajima Lučića i Ivanovića Brđani su pokušali da prekinu nalet zeleno-crnih, ali je Stanivuković bio na visini zadatka nakon čega je Filipović iskoristio grešku Stevanovića i uposlio vukušića koji je upotpunio het-trik.

U nastavku utakmice, odnosno u 57. minutu, Čukarički je uspeo da smanji zaostatak golom Vujadinovića koji je sa druge stative korner Docića pretočio u gol i tako podgreje nade makar u remi. Ipak, rezultat iz 57. minuta ostao je na snazi do kraja utakmice uprkos pretnajma Badamosija i pokušaju Vujadinovića koji je u 79. minutu gađao glavom pored gola.

KOLUBARA - ČUKARIČKI 3:2 (3:1)