(©MN Press)

Čuka sigurna na Banjici, Đorđe Jovanović pogodio posle 425 dana

Vreme čitanja: 2min | uto. 16.02.21. | 18:21

Bivši napadač Partizana zapravo je bio dvostruki strelac...

Čukarički je nastavio odličnu seriju. Četa Dušana Đorđevića za poraz ne zna od početka decembra, a večeras je upisala još jednu sigurnu pobedu na strani - 2:0 protiv Rada na Banjici. Prošle nedelje bio je pravi spektakl na Banovom brdu, spektakularnih 3:3 u derbiju sa Vojvodinom uz gol za izjednačenje u osmom minutu sudijske nadoknade. Ovoga puta mnogo manje drame i uzbuđenja, ali ne manja radost za Brđane.

Čukarički se s ova tri boda ušuškao na četvrtoj poziciji, ima pet bodova više od Spartaka i mirno čeka utakmicu koju Subotičani igraju sutra u Gornjem Milanovcu.

Dva gola za Čuku, od kojih je prvi bio debitantski, postigao je Đorđe Jovanović, nekadašnji napadač Partizana. Igrao se 10. minut kada je Nikola Ćirković stigao jednu gotovo izgubljenu loptu uz desnu aut liniju, odlično je centrirao, a Jovanović između dvojice igrača Rada bio najviši u skoku - precizan udarac glavom i Kahriman je savladan.

Zanimljivo, ovo je bio prvi pogodak mladog Jovanovića još od kraja 2019, odnosno nakon 425 dana, kada je dva puta pogađao u dresu Kartahene u španskom Kupu kralja. A prvi u Srbiji od proleća 2018, kada se i otisnuo u inostranstvo.

Trener gostiju Đorđević napravio je vrlo dobru zamenu u nastavku. Umesto umornog Veljka Birmančevića na teren je poslao Stefana Čolovića. I ovaj mu se samo četiri minuta kasnije odužio sjajnim potezom. Posle dodavanja Marka Docića ušao je u šesnaesterac, lepo dodao do Jovanovića, koji je uklizao i sa pet metara duplirao vođstvo Čuke - 2:0.

Bilo je jasno već u 65. minutu da Rad nema više šta da traži na ovom meču...