Čuka silovita na Brdu, Napredak ublažio katastrofu

Vreme čitanja: 2min | sre. 01.05.19. | 20:10

Ekipa Sima Krunića slavila sa 5:2

Čukarički je širom otvorio vrata evropskim takmičenjima u narednoj sezoni. Ekipa Sima Krunića je na Banovom brdu bila prilično silovita protiv Napretka, iako su Kruševljani u završnici meča sa dva postignuta gola uspeli da ublaže poraz koji je pretio da bude katastrofalan - 5:2 (2:0).

Čukarički je zadržao treće mesto na tabeli i s obzirom na vrlo povoljan raspored (Proleter, Mladost i Vojvodina) ima odlične izglede da na tom mestu i ostane.

Brđani su idealno otvorili utakmicu. Ognjen Mudrinski je zatresao mrežu rivala već u osmom minutu na asistenciju Samuela Ovusua, a kada je mrežu gostiju prvi put pogodio i mladi Stefan Kovač, bilo je jasno da bodovi ostaju u Beogradu. Ovusu je svoje dobro izdanje krunisao golom na samom startu drugog poluvremena, dok je seriju golova domaćeg tima zaokružio Luka Stojanović u 66. minutu meča.

Kao što smo rekli, Kruševljani su donekle ublažili negativan utisak golovima Ostojića i Ndiajea, ali je poslednju reč ponovo imao domaći tim, koji je drugim golom Kovača na ovom meču stavio tačku na ovaj meč.

U poslednjem meču plej-auta u ovom kolu Mačva je savladala Spartak rezultatom 2:1, a gosti su ovaj meč okončali sa dva isključena igrača, iako su vodili golom Denkovića sa bele tačke od 21. minuta.

Subotičani su ostali bez Maričića 38. minutu, koji je tada zaradio drugi žuti karton, što je domaćin iskoristio i izjednačio preko Gigića samo tri minuta kasnije.

Šapčani su mogli do prekoreta već u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena, ali Lazarević nije iskoristio jedanaesterac. Ipak, čovek preokreta je bio Petar Gigić u 63. minutu. Spartak je sa devetoricom igrčaa na terenu ostao u 87. minutu, kada je Duđerski u samo dva minuta zaradio dve javne opomene.