Marfi (©Reuters)

Da li su se Svrake ogrešile o njega? Posle dve sezone u Čempionšipu i 1.010 dana razmaka Džejkob Marfi dao gol u Premijer ligi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 25.10.20. | 19:37

Vezista Njukasla doneo bod svom timu na Molinou i poništio efektan pogodak Raula Himeneza - 1:1

Njukasl večeras slavi Džejkoba Marfija, igrača o kojeg su se možda i ogrešili na Sent Džejms Parku proteklih godina. Ovaj vezista je efektnim pogotkom iz slobodnog udarca doneo bod svom timu u 89. minutu utakmice protiv Vulverhemptona na Molinou i tako poništio vrlo atraktivan pogodak Raula Himeneza devet minuta pre toga - 1:1 (0:0).

Marfi je u Njukasl stigao još u julu 2017. godine iz Noriča za 11.300.000 evra. U prvoj sezoni je zabeležio 25 nastupa za Svrake u Premijer ligi i postigao gol protiv Mančeser Sitija 20. januara 2018. godine, a ovo mu je bio drugi u elitnom takmičenju engleskog fudbala. Od tada do danas prošlo je tačno 1.010 dana. Na polusezoni 2018/2019. otišao je na pozajmicu u Vest Bromvič, dok je prošlu sezonu bio pozajmljen Šefild Venzdeju. Ovo večeras mu je bio drugi nastup u ovoj sezoni, a prvi start i to na poziciji desnog beka, što nije njegovo primarno mesto, ali je onda zablistao u poslednjim trenucima meča. Gađao je odlično iza živog zida koji je očigledno loše postavio Ruj Patrisio i doneo veliki bod sastavu Stiva Brusa.

Tokom čitavog meča Vulverhempton je tražio toliko željeno vođstvo, a onda kada je do njega konačno došao olako ga je ispustio. Najbliže vođstvu domaćin je bio u 51. minutu, kada je odlično šutirao Pedro Neto, a ključni trenutak se dogodio u 80. Lukavi Himenez se iskrao čuvarima na ivicu kaznenog prostora, sačekao da domaći odbiju loptu posle Netovog prekida, a onda je fantastično iz kolena Karla Darloua.

Njukasl je sa ovim bodom došao do 14. mesta Premijer lige, dok je Vulverhempton na sedmom, sa istim brojem bodova kao Lids, Sautempton i Kristal Palas, ali i najlošijom gol-razlikom u toj grupi timova.