(©fkradnički1923)

Da se zna ko je stariji: Radnički 1923 deklasirao Smederevo 1924 u Kupu Srbije

Vreme čitanja: 3min | sre. 06.12.23. | 14:51

Briljiralo desno krilo Kragujevčana Aleksić – 5:0

Mora da se zna ko je stariji, pa makar i za godinu dana. Sudar dva kluba u kojem jedan slavi ove godine vek postojanja, a drugi će naredne, završen je ubedljivom i lakom pobedom Radničkog iz Kragujevca, koji je našao put do četvrtfinala Kupa Srbije posle više od 20 godina.

Smederevo je u prethodnoj rundi uspelo da napravi iznenađenje i da na penale eliminiše kod kuće TSC, međutim, danas je bilo daleko od takvog rezultata. Štaviše, Oklopnici su potučeni do nogu na „Čika Dači“ sa 5:0, s tim da su četiri gola primili u drugom poluvremenu.

Posle dva uzastopna poraza u Mozzart Bet Superligi, Kragujevčani su meč sa prvoligašem videli kao šansu da nađu izlaz iz te mini krize. Zato je trener Feđa Dudić na teren poslao gotovo najjači tim, sa vrlo malo promena u odnosu na standardnih 11. Istina, prvu pravu šansu za gol imali su Oklopnici, kada je Ristić slabo šutirao iskosa sa sedam-osam metara. Nakon toga svi konci meča bili su u rukama Radničkog.

Praktično prva prava akcija domaćeg tima donela je penal, koji je skrivio Radić, pošto je s leđa na petercu gurnuo Vidakova u skoku. Loptu je na kreč stavio Viždi i gađao po sredini visoko, a golman Smedereva Jović je odbranio.

Taj detalj iako bi po logici stvari trebalo da donese vetar u leđa gostima, suštinski nije promenio odnos snaga na terenu. Radnički je nastavio da napada i vrlo brzo mu se isplatilo. Centrirao je Aleksić s desnog boka u 19. minutu, a Vidakov ponovo bio na pravom mestu i sa tri metra glavom doneo Kragujevčanima prednost od 1:0.

Dudićev tim je imao kontrolu meča u rukama, inicijativu, posed lopte, ali je do isteka 45. minuta uglavnom pretio udarcima sa distance.

Samo što je počelo drugo poluvreme, iz prvog napada – gol. Milan Aleksić je utrčao u šesnaesterac Smedereva, dobio je sjajnu loptu od Čolovića i sa peterca lako pogodio za 2:0.

Najlepši trenutak utakmice dogodio se u 55. minutu u realizaciji dvojice bočni igrača. Aleksić je s desne strane poslao loptu ka Miloševiću, beku sa kontra boka, a ovaj je desnom uhvatio fantastičan volej, kao kakav rasni golgeter i doneo Radničkom vođstvo od 3:0. Time je i Aleksić na svoj konto upisao drugu asistenciju, uz gol i poneo epitet najboljeg pojedinca utakmice.

Ni serija izmena na obe strane nije ubila ritam utakmice, Radnički je nastavio sa pritiscima, da juri još ubedljiviju pobedu i došao je do nje. U 81. minutu zbog igranja rukom dosuđen je novi penal za domače, a Nemanja Tomić je bio siguran sa bele tačke, a nije mnogo vremena prošlo posle toga kada je Adžić dočekao loptu na boku i bacio „petardu“ u mrežu Smederevaca, čime je pečatirao plasman u četvrtfinale, prvo još od sezone 2001/02.

RADNIČKI KRAGUJEVAC – SMEDEREVO 5:0 (1:0)