Dušan Tadić ©AFP

Daš sedam golova Dortmundu u dva meča, a ne možeš nijedan Heraklesu i Go Ahedu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 07.11.21. | 22:05

Razačoravajuća partija Kopljanika - 0:0

Šta se to dešava sa Ajaksom nakon velikih utakmica? U rasponu od mesec dana, Kopljanici su prosipali bodove onda kada se najmanje očekivalo. Posle pobeda u Amsterdamu nad Dortmundom i PSV-om, odigrali su 0:0 sa Heraklesom, a onda su nakon slavlja na Vestfalenu, večeras odigrali bled meč na Amsterdam Areni sa Go Ahed Iglsima - 0:0.

Sa ta četiri prosuta boda u prvenstvu, izabranici Erika ten Haga ugrozili su prvo mesto na tabeli. Imaju isti broj bodova kao drugoplasirani PSV, odnosno dva boda više i utakmicu više od trećeplasiranog Fajenorda. Nakon reprezentativne pauze Ajaks će gostovati RKC-u, gde će biti pod velikim imperativom.

A imao je domaći sastav 29 udaraca ka gostujućem golu i 76 odsto loptu u svom posedu, međutim, samo pet šuteva išlo je u okvir gola, što se ispostavilo premalim brojem da bi došlo do promene rezultata.

Gostima se isplatilo veliko požrtvovanje, desetak minuta pre kraja skidali su loptu sa svoje linije nakog pokušaja Danila, a nekoliko odličnih intervencija imao je i Varner Han.

Na svom nivou nije bila ni sjajna trojka iz navale, a to se pre svega odnosi na Sebastijana Alea i Dušana Tadića. Kapiten srpske reprezentacije je imao najbolju situaciju u 34. minutu, kada je Han uspeo da ukroti njegov udarac, dok je bio potpuno indisponiran i istrošen, kao i veći deo ekipe.