Despotović šalje preporuke selektoru, Soči hoće u Ligu šampiona (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 19.03.21. | 19:02

Novi gol srpskog reprezentativca

Divi se Srbija Dušanu Vlahoviću kako trese mreže u Italiji, zabrinuta je zbog slabe minutaže Aleksandra Mitrovića i Luke Jovića, ali iz drugog plana, pomalo u senci, sa istoka Evrope Orlovima stiže još jedan adut za start mundijalskih kvalifikacija.

Đorđe Despotović je u fenomenalnoj formi, najbolji je igrač Rubina i jedan od najboljih u celoj ruskoj Premijer ligi. Danas je ponovo postigao gol, to mu je 11. od početka sezone i četvrti je na listi strelaca.

Na njegovo razočaranje, Rubinu taj gol nije bio dovoljan da izbegne poraz kod kuće od Himkija, koji igra neverovatan fudbal u poslednje vreme – 3:1.

Ekipa iz predgrađa Moskve je danas upisala petu pobedu u šest poslednjih utakmica, a u seriji je od čak deset mečeva bez poraza! Pa opet joj to nije dovoljno da bude bolje plasirana od devetog mesta posle ovog trijumfa.

Ali, zaista je spektakularno kako Himki igra, samo su mu CSKA i Rotor pobegli sa giljotine u poslednjih tri i po meseca. Gosti su pregazili Rubin danas maltene bez ikakvih problema, imali su dva gola prednosti posle pola sata igre, da bi pre kraja poluvremena Despotović pogotkom vratio tim iz Kazanja u igru. Ni to nije vredelo, u nastavku je Himki došao i do trećeg gola i time stavio pečat na osvajanje nova tri boda.

Jednako spektakularan fudbal igra i Soči! Klub sa obale Crnog mora istakao je danas kandidaturu za plasman u Ligu šampiona.

Soči je kod kuće demolirao Tambov sa 5:0 i izjednačio se po bodovima sa Lokomotivom i CSKA, a prišao na četiri zaostatka u odnosu na drugoplasirani Spartak.

Još ako se pogleda da je Soči u prethodna dva kola osvojio samo bod, onda je jasno koliko je ozbiljan u nameri da se na jesen oproba u Evropi.