Dinamova osveta Spartaku, Modri u finalu čekaju Crvenu zvezdu ili Željezničar

Vreme čitanja: 1min | sub. 05.06.21. | 11:36

Zagrepčani slavili sa 1:0

Prvi finalista Kupa prijateljstva na Zlatiboru je Dinamo Zagreb, koji je u polufinalu savladao Spartak 1:0 i osvetio se Subotičanima za poraz 1:3 u grupnoj fazi turnira.

Za zvanje najboljeg tima do 19 godina u regionu, Modri će se boriti protiv Crvene zvezde ili Željezničara.

Pobedu nad Spartakom doneo je Bartol Barišić pogotkom u 9. minutu, kada je ostao sam na drugoj stativi posle centaršuta iz prekida i dodavanja glavom Brauna. Nije mu bilo teško da pogodi mrežu.

Imao je Spartak tri dobre prilike da izjednači, sve tri posle prekida i šuteva glavom, ali Miletić u finišu prvog, a Vrbljanac početkom drugog poluvremena i u poslednjim trenucima meča nisu bili precizni. Zagrepčani su u drugom poluvremenu uspeli da umrtve tempo igre i bez mnogo rizika privedu utakmicu kraju, ali su i imali sreće kod pomenutog prekida u nadoknadi, kada je lopta prošla tik pored stative. Sjajnom kontrolom lopte istakao se centralni vezista Tomislav Duvnjak, koji se u finišu požalio na povredu, pa bi njegovo eventualno odsustvo iz finala bilo hendikep za ekipu Dinama.

Po viđenom, ovaj put bili su bolji od Spartaka i zaslužili prolaz u finale.