Romanić (©Starsport)

Dizelka upalila pred kraj jeseni, prvi Lalatovićev poraz od povratka

Vreme čitanja: 3min | sub. 09.12.23. | 20:44

Železničar bolji od Spartaka – 2:1

Nikad nije kasno, ali Dizelka iz Pančeva je upalila tek pred kraj jeseni. Dovoljno, pak, da pobegne sa dna taman pred kraj prvog dela prvenstva.

Treću pobedu u poslednjih šest kola ostvario je Železničar, ovog puta na pleća je oborio Spartak, koji je upisao prvi poraz otkako je na klupu seo Nenad Lalatović – 2:1.

Subotičani su zaslužili da osvoje bod, ali sreća nikako nije bila njihov saveznik, posebno tokom drugog poluvremena kada su se domaći povukli i prepustili inicijativu izabranicima Nenada Lalatovića. Gorak ukus u ustima ostaje poraženom timu koji je po svemu prikazanom na terenu bio bolji rival. Međutim, fudbal je takva igra, ne pobeđuje uvek bolji nego onaj koji se bolje postavi u ključnim situacijama te će na nove bodove fudbaleri Spartaka čekati narednu rundu i najtežu utakmicu do sada, protiv Crvene zvezde na svom terenu.

Prva ozbiljnija pretnja ekipe Nenada Mijailovića bio je šut defanzivca Konatara sa ivice šesnaesterca, ali je Vulić bez mnogo problema otklonio opasnost. Ta situacija kao da je najavila ono što će se u narednim minutima dešavati. Najpre je Romanić nakon asistencije Đorđevića petom za TV špice pobegao zadnjoj liniji Subotičana i snažnim šutem u dalji ugao doneo prednost svojoj ekipi od 1:0.

Međutim radost Pančevaca trajala je nepunih 90 sekundi. Bijelović je pronašao Todoroskog, on je odigrao za Tošeskog koji je svojim drugim vezanim pogotkom u Mozzart Bet Superligi izjednačio rezultat na 1:1. Delovalo je da će fudbaleri Spartaka preuzeti inicijativu, napadali su ka golu Živkovića, ali bez ozbiljnijih šansi. Dok su Pančevci svoju narednu priliku umeli da "naplate"...

Igrao se 30. minut kada je Železničar postigao drugi gol nakon čudne situacije i nesmotrenog kiksa Vulića. Naleteo je golman gostiju na Pavlova, koji apsolutno nije bio svestan šta se događa, lopta se otkotrljala do Hajdina, a nekadašnji igrač Spartaka samo je sproveo ka praznom golu svog nekadašnjeg kluba za 2:1 i novo vođstvo domaćih.

U drugom delu fudbaleri Železničara su se povukli, rešeni da sačuvaju stečenu prednost, gotovo da ih nije interesovala faza napada. Sa druge strane gosti su kako je vreme odmicalo bili sve ofanzivniji, ali i nervozniji. Veći deo igre imali su loptu u nogama, samo što im to nije bilo dovoljno da izbegnu poraz.

ŽELEZNIČAR PANČEVO – SPARTAK 2:1