©Star Sport
©Star Sport

Domaćinski start Spartaka, šest bodova i pet golova na dva meča u Subotici! Bijelović načeo, Ubiparip dokusurio Pančevce

Vreme čitanja: 3min | ned. 13.08.23. | 22:56

Druga pobeda ekipe Aleksandra Keržakova na domaćem terenu, ovoga puta ubedljivo savladan Železničar - 3:0

Crvena zvezda i subotićki Spartak trenutno su jedine dve ekipe sa osvojenih šest bodova na svom terenu. Nakon slavlja nad IMT-om na otvaranju sezone (2:1), Subotičani su večeras na istom mestu bili prilično ubedljivi protiv Železničara iz Pančeva - 3:0 (1:0).

Rezultat ne oslikava baš u potpunosti situaciju na terenu, s obzirom na to da su gosti pri rezultatu 1:0 imali dve dobre prilike preko Dušana Pantelića, ali nisu uspeli da ih iskoriste, pa je usledila kazna u završnici utakmice. Spartak je poveo u 24. minutu preko Luke Bijelovića, dok je finiš meča obeležio džoker Vojo Ubiparip, koji je postigao gol u 84. minutu i asistirao Milošu Roševiću dva minuta kasnije kod postavljanja konačnog rezultata. Prethodno je kardinalnu grešku napravio mladi Nikola Lainović.

Ekipa Aleksandra Keržakova se probila na visoku petu poziciju na tabeli Mozzart Bet Superlige, sa bodom zaostatka u odnosu na TSC, Partizan i Čukarički, koji su na deobi drugog mesta.

Bivši ruski reprezentativac je povlačio dobre poteze tokom meča, a posebno kada su u pitanju izmene u drugom pluvremenu, pošto je i Miloš Mijić ostvario asistenciju, odnosno bio izvođač kornera koji je Ubiparip pretvorio u pogodak u 84. minutu. Defanzivci ekipe iz Pančeva podbacili su kod tog prekida, jer je iskusni napadač Subotičana ostao potpuno sam na drugoj stativi, a samo dva minuta kasnije usledio je pravi brodolom odbrane gostiju, kada se otvorila kontra za upornog Miloša Roševića.

Luka Bijelović je u 24. minutu efektno zatresao mrežu posle prodora Stajkovića i pokušaja Todoroskog. Ipak, odlični ofanzivac domaćeg tima je propustio priliku da izraste u igrača utakmice na isteku pola časa igre, kada je preuzeo odgovornost kod izvođenja jedanaesterca, ali je Mladen Živković pročitao njegov udarac i sprečio domaćina da još tada dođe do dva gola prednosti.

Ipak, golman domaćih Filip Manojlović uzvratio je istom merom samo osam minuta kasnije, kada je odbranio udarac Lazara Romanića sa bele tačke i onemogućio ekipu Predraga Rogana da se u potpunosti vrati u meč.

Gosti će najviše žaliti za situacijama u uvodnoj fazi drugog poluvremena, kada je Dušan Pantelić propustio dve odlične šanse na centaršuteve najboljeg pojedinca u redovima Železničara Marka Konatara. Najbliži je bio u 68. minutu kada je uzdrmao prečku domaćeg gola.

Igrači Spartaka su nakon toga uspeli da spuste loptu na zemlju i uspore ritam, a onda se na terenu našao Ubiparip, koji je predstavljao nerešivu enigmu za gostujuću odbranu u poslednjih dvadesetak minuta utakmice.

SPARTAK - ŽELEZNIČAR 3:0 (1:0)