©Reuters

Došlo je vreme da i AZ poklekne, Fajenord ne odustaje od potere za PSV-om

Vreme čitanja: 2min | ned. 12.11.23. | 18:50

Timber golom prelomio derbi 12. kola šampionata Holandije (1:0)

PSV je od večeras jedini neporaženi klub u Erediviziji. pobrinuo se za to Fajenord savladavši AZ Alkmar (1:0) i istovremeno nastavivši poteru za klubom iz Ajndhovena.

Potez odluke ispostavio se udarac Kuintena Timbera u 24. minutu kada je vezni fudbaler domaćina sa više od 20 metara uputio neodbranjiv udarac i načeo mrežu gostiju.

Mladi vezista bio je najraspoloženiji akter susreta, a da je inspirisan izašao na megdan AZ Alkmaru nagovestio je već pretnjom u 3. minutu kada je pogodio stativu. Zanimljivo, đak Ajaksove škole ni posle vodećeg gola nije prestao da preti udarcima sa distance, a drugi put na utakmici zatresao je okvir gola u 75. minutu kada je pogodio prečku.

Jedan gol međutim ispostavio se kao dovoljan da Fajenord upiše devetu pobedu u prvenstvu i zadrži se na minus sedam u odnosu na PSV. Sa druge strane, AZ Alkmar je kažnjen za skromno izdanje prvom porazom, te je ostao na 26 bodova.