Dva gola Sume malo Pazaru: Voždovac u 94. minutu do prvog prolećnog boda

Vreme čitanja: 4min | uto. 12.03.24. | 18:18

Nikola Savić heroj Zmajeva u Raškoj

(Od izveštača Mozzart Sporta iz Novog Pazara)

Minut je nedostajao da Pazar prekine skoro devetogodišnji post u međusobnim duelima sa Voždovcem, nije dozvolio Nikola Savić. U 25. kolu Mozzart Bet Superlige, Novi Pazar - Voždovac 2:2 (1:1). Štoper Zmajeva snašao se iz neposredne blizine i na neki način poništio učinak Sejdube Sume. Veliko razočaranje za Pazarce i devalvacija bodova iz Subotice.

Kiša koja je tokom popodneva padala u Novom Pazaru, a i za vreme utakmice, odrazila se na posetu, pa je nakon pobede nad Spartakom (1:0) na Gradski stadion došlo za ovdašnje prilike skromnih 2.000 ljudi. Sa njega su otišli razočarani jer su dva puta vodili protiv tima koji je u prolećnom delu sezone vezao pet poraza, ali ga na kraju nisu pobedili.

Otvorio je domaćin utakmicu na najbolji mogući način, poveo u idealnom momentu, ali nije uspeo da sačuva prednost do odlaska na petnaestominutnu pauzu. Štaviše, Voždovac je na pauzu mogao da ode i sa rezultatskim plusom. Upozoravao je strateg Plavih Igor Matić da su mladići iz Zaplanjske ulice opasni kad im omogućite da igraju, a plavo-belom su im posle vođstva baš dozvolili da se rastrče po terenu.

Počelo je udarcem pored stative po Pazar često opasnog Mihajla Neškovića u drugom minutu, da bi šest minuta kasnije Adetunđi Rasak Adešina snažno tukao iskosa sa oko 12 metara i naterao Andriju Katića da se istakne.

Akcija Dragana Bojata i Sume u 11. minutu proizvela je solidan pokušaj Abdulaja Sisea sa oko 17 metara, koji je završio pored stative. Bili su to minuti u znaku Matićeve družine, ubrzo je stigla i nagrada.

Katić je u 13. minutu žestoko kiksnio pri ispucavanju, a Miljan Momčilović je presekao i tukao u gostujućeg golmana. Sve to budno je ispratio Suma i odbitak pospremio u mrežu. Četvrti put ove sezone se bivši reprezentativac Gvineje i novokomponovani državljanin Srbije upisao u strelce - 1:0.

I onda je krenuo Voždovac. Žunior Flemings je u 17. minutu namučio Nikolu Mirkovića glavom i nagovestio teške momente po Pazarce. Gol za Voždovac, pa podignut ofsajd, potom VAR i na kraju promena skora. Asistirao je Bogdan Petrović, a prvenac u Mozzart Bet Superligi upisao je Peruanac sa španskim papirima Rodrigo Vilka, koji je rutinski plasirao pored Mirkovića - 1:1.

Zatim su Mirkovića pokušali da ugroze Petrović u 25. i Matija Mitrović iz slobodnjaka u 27. minutu, da bi se Novi Pazar malo probudio tek u finišu poluvremena. Katić je osujetio iznenadnu šansu Nikole Srećkovića u 42. minutu, a posle kornera prečku je prebacio Marko Obradović. Tačku na poluvreme stavio je Flemings. Nakon kornera u 44. minutu uzdrmao je stativu.

Sudija: Srđan Jovanović .

Žuti kartoni: Sise, Anan, Fajed (Novi Pazar), Đuričić (Voždovac).

NOVI PAZAR (4-3-3): Mirković 6 - Bojat 6 (75. Petković -), Azemović 6, Fajed 6, Anan 6.5 - Momčilović 7 (75. Islamović -), Sise 6, Suma 7,5 - Adešina 6, Obradović 6 (88. Dimić -), Srećković 6,5 (72. Ljajić -).

VOŽDOVAC (4-3-3): Katić 6 - Đurđević 6, Savić 7, Lukić 6, Đuričić 6 - Mitrović 6 (64. L. Pavlović 6), Kojić 6, Vilka 7 (74. Miletić -) - Flemings 6,5 (82. Bubanj -), Petrović 6,5 (64. Vujanović 6), Nešković 7.

Igrač utakmice: Sejduba Suma (Novi Pazar) 7,5.

U 50. minutu penal za Pazarce, pošto je rukom igrao Nikola Đuričić. Ubrzo razočaravajući uzdasi na tribinama jer je VAR pokazao da je Adešina kod centaršuta bio u ofsajdu.

Novi penal za domaćina u 53. minutu, ovog puta pravi. VAR je potvrdio procenu Srđana Jovanovića - Mitrović je u svom šesnaestercu nepropisno zaustavio Srećkovića. Suma se prihvatio odgovornosti u 55. minutu i stigao do cifre pet u prvenstvu - 2:1.

Samo minut kasnije iz neposredne blizine izblokiran je Obradović, a onda su se momci Nikole Mitića posložili i počeli nešto ozbiljnije da deluju na protivničkoj polovini. Do 70. minuta izveli su, ipak, samo jedan konkretniji napad bez krajnjeg rezultata, a u međuvremenu su Katića zabrinuli Srećković u 66. i Adešina u 88. minutu. U 72. minutu je Nešković iskosa iz slovodnog udarca naterao Mirkovića da se ispruži koliko je dug.

Oduševljene publike u 72. minutu, umesto Srećkovića ušao je Adem Ljajić. Pet minuta kasnije lepu šansu nije iskoristio Adešina. Na suprotnom kraju igrališta, parabola Neškovića u 82. minutu završila je daleko od gola. Umalo plus dva za Pazar u 87. minutu, ali je Obradović glavom ciljao pored stative.

Kazna je stigla u 90+4. minutu. Inicijativu Beograđana u finišu krunisao je u petercu iz velike gužve Savić 2:2. Novi Pazar nije zadržao pobednički trend i napravio je novi korak unazad u borbi za evroscenu.