Dve muve jednim udarcem: Regensburg "zakopao" Osnabrik i pobegao u mirnije vode (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | sre. 14.04.21. | 20:31

Ljubičasto-beli vezali 11. poraz na svom terenu - 0:1 (0:1)

Prednost domaćeg terena je u doba pandemije, kada navijača nema, u velikoj meri je izgubila smisao. Za fudbalere Osnabrika praktično ga i nema. Tim iz Donje Saksonije upisao je danas 11. uzastopni trijumf na svom terenu. Da stvar bude još gora, baš kao i prethodnih, i ovaj je došao protiv direktnog rivala u borbi za opstanak, Jan Regensburga - 0:1 (0:1).

Gosti su ovim trijumfom, prvim posle četiri uzastopne utakmice bez istog, ubili dve muve jednim udarcem. Ostavili su današnjeg rivala ispod crte i pride mu, uz meč manje, pobegli na osam bodova prednosti, i tako uplivali u mirnije vode.

Gol vredan tri gola postigao je Andreas Albers sa bele tačke u 26. minutu, nakon što je prethono defanzivac domaće ekipe Lukas Guganig sa obe ruke držao protivničkog napadača kod jedne duge lopte u šesnaestercu Osnabrika.

Regensburg je zbog preoštrog starta Jan-Niklasa Bestea poslednjih desetak minuta igrao sa igračem manje, ali i brojčano nadmoćniji, domaćin nije uspeo da stigne makar do boda.