©AFP
©AFP

Džeko i Tadić nastavili neverovatnu seriju Fenera, Stanojević nastavio negativnu seriju

Vreme čitanja: 2min | ned. 08.10.23. | 20:23

Balkanski dvojac slomio Kasimpašu (2:0), Konja ostala na jednom osvojenom bodu u poslednjih mesec dana

Maksimalan učinak u aktuelnoj sezoni Fenerbahče je nastavio i na 16. koraku upisavši novu pobedu, a žrtva lidera šampionata Turske včeras je bio gradski rival Kasimpaša. Kobni po domaćina bili su balkanski fudbaleri, ovosezonska pojačanja - Edin Džeko i Dušan Tadić, potpisnici 16. pobede od početka sezone, osme u prvenstvu.

Put do još jednog trijumfa trasirao je napadač iz Bosne i Hercegovine već u 6. minutu. Iako mu je Janiotis odbranio prvi pokušaj, odbijena lopta je stigla nazad do napadača koji je znatno precizniji bio iz popravnog.

Rano stečena prednost ostala je na snazi do sudijske nadoknade prvog poluvremena kada se Džeko ponovo našao u centru pažnje. Iskusni centarfor je iznudio penal posle duela sa Ozćanom, a najstrožu kaznu u pogodak je pretočio Dušan Tadić.

Kapiten Srbije tako se na drugoj uzastupnoj utakmici u prvenstvu upisao u strelce i praktično srušio sve snove domaćina.

Istovremeno, do tri boda stigao je i Hataj savladavši Konju (3:1). Gosti, na čijoj je klupi Aleksandar Stanojević pretrpeli su treći poraz u prethodne četiri utakice i tako ostali na samo bodu osvojenom u poslednjih mesec dana. Negativna serija, posle vrlo dobrog početka sezone, dovela je Konju u situaciju da se sve više osvrće na pratioce s obzirom da je od opasne zone udaljena samo tri boda, a priliku da se vrati na željeni kolosek imaće posle reprezentativne pauze kada će ugostiti Pendik, jedan od četiri kluba koji još ne znaju za pobedu.

TURSKA 1 – 8. KOLO

Alanja - Karagumruk 2:1 (1:0)