Ekipa koja ne ume da funkcioniše pod pritiskom: Internasional vezao peti uzastopni remi (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | uto. 31.05.22. | 03:53

Atletiko Gojanense odneo zaslužen bod iz Porto Alegrea - 1:1

Posle prva tri prvenstvena kola, skor od dve pobede i jednog poraza uopšte nije delovao tako loše za Internasionala, ali je onda ekipa iz Porto Alegrea ušla u seriju nerešenih rezultata, koja i dalje traje. Vodio je domaćin golom Vandersona od 12. minuta, ali se kasnije našao pod velikim pritiskom i naletima Atletiko Gojanensea, za koje nije imao rešenje, pa je Dijego Čurin u 79. minutu postavio konačan rezultat utakmice - 1:1 (1:0).

Vandersonov pogodak bio je plod velikih naleta domaćeg tima na startu utakmice. Bila je tok čak treća opasna akcija domaćina, ali hiruški precizna. Alan Patrik je u idealnom trenutku dodavanjem izbacio Vandersona u prvi plan, a onda je ovaj preciznim udarcem pogodio donji levi ugao gola na kom je stajao Ronaldo.

Atletiko je opasno krenuo da napada još u finišu prvog poluvremena, kada ne nekoliko odličnih intervencija zabeležio De Souza Brito. Najviše problema domaćoj odbrani pravio je Velington Rato, koji je propustio nekoliko odličnoh šansi, ali je na kraju pradva zadovoljena u akciji u kojoj je Leao Pereira izuzetno centrirao sa leve strane, a Čurin iz srca peterca gađao glavom u mrežu Internasionala.

Domaćin je ostao na 12. mestu sa svega 11 bodova, ali je to čak četiri više od nego što je u dosadašnjem toku sezone osvojio Atletiko Gojanense, koji imam mnogo više razloga da bude zadovoljan večerašnjim rezultatom.

BRAZIL 1 – 8. KOLO

Gojas – Bragantino1:1 (0:1)