El Kabir Uralova sreća i nesreća (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pet. 18.12.20. | 18:08

Gol i promašen penal - 1:1

Na kraju ruske Premijer lige u 2020. godine snage su odmerili Tambov i Ural, u okviru poslednjeg meča 19. kola prvenstva, a meč je završen rezultatom 1:1 (1:1). Dakle, jedan X za kraj.

Ural je mogao i do sva tri boda, ali se Holanđanin Otman El Kabir pokazao kao sreća i nesreća po svoj tim. Prvo je dao gol u 29. minutu kada je na asistenciju Efremova doveo Ural do prednosti, a onda je u 61. minutu imao priliku da prelomi utakmicu.

Ural je imao penal, El Kabir je preuzeo odgovornost i - promašio.

U međuvremenu je Tambov dao gol preko Onughe pred kraj prvog poluvremena i ispostavilo se da do kraja meča nije bilo promena, pa su i jedan i drugi tim dobili po bod.

Gledano statistički, Ural je zaslužio pobedu na ovoj utakmici, imao je posed lopte 60% vremena, ukup devet šuteva ka okviru protivničkog gola, ali na kraju će morati samo bodom da se zadovolji.

Tambov i sa ovim bodom ostaje zakucan za poslednje mesto sa 13 osvojenih bodova, dok je Ural na 21 i izvan je crvene zone.