Gvangdžou R&F - Gvangdžou Evergrande (©AFP)

Evergrande je mašina na brazilski pogon – Elkeson ubio pauka (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 30.07.20. | 21:09

Tigrovi silovito krenuli u odbranu titule, Van Bronhorst ima razloga za brigu

Derbi Gvangdžua četvrti put zaredom pripao je ekipi Evergrandea! Šampion je bio nemilosrdan prema gradskom rivalu 5:0, a kao i u prethodnih nekoliko međusobnih okršaja Brazilci u redovima Tigrova pokazali su da im je R&F omiljena mušterija. Paulinjo, Taliska i Elkeson, to je trio koji će narednih noći sanjati Đovani van Bronhorst i njegova ekipa. Nekadašnji vezista Barselone i Totenhema je načeo rivala, Šihao i Žunji su rešili pitanje pobednika, Taliska je iz penala zapalio fitilj, a petarda je pukla u 94. minutu spektakularnim slobodnjakom koji je izveo Elkeson.

Drugi put zarednom Evergrande je spakovao Plavim lavovima pet golova, bez ijednog primljenog. Ubedljiv početak šampionata za izabranike Fabija Kanavara koji nakon uvodne dve runde imaju maksimalnih šest bodova uz gol razliku 7:0. Sa druge strane, holandski stručnjak i njegova ekipa još uvek čekaju na bod(ove), a u startna dva duela primili su čak osam golova bez ijednog postignutog. Kao što smo i najavljivali, derbi Gvagdžoua gotovo uvek garantuje goleadu, a ni ovoga puta nije bilo drugačije.

Pet pogodaka doneo je i susret Šangaj Šenhue i Šenžena – domaćin je slavio 3:2, a najlepši detalj viđen je već u devetom minutu kada se Žao Mingžijan prošetao kroz protivničku odbranu i pogodio za vođstvo Šenhue. Ni raspoloženi Kamerunac Džon Mari sa dva pogotka nije mogao da spreči sastav iz Šangaja da ostvari prvi ovosezonski trijumf.

KINA 1 - 2. KOLO