Evrogol Bluma kao slaba uteha, Plea nezaustavljiv za Bohum (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | ned. 31.10.21. | 19:39

Zasuluženo slavlje Menhengladbaha - 2:1

Posle onakve kanonade protiv Bajerna u Kupu Nemačke, Bohum nije mogao ništa drugo da doživi na gostovanju u Menhengladbahu od sigurnog poraza. Predvođen nezaustavljivim Alasanom Pleom, sastav Adija Hitera je osvojio vredne bodove u Bundesligi, prekinuo niz od dva meča bez pobede i približio se gornjem delu tabele - 2:1 (2:0).

Iako je mnogo ranije mogao da završi čitav posao i dođe do znatno ubedljivije pobede, Menhenglabah se u finišu malo kockao sa živcima domaće publike. Za to je najviše bio zaslužan Dani Blum, koji je u 86. minutu postigao evrogol iz slobodnogh udarca, uneo nestabilnost u domaće redove, ali se mreža Jana Zomera više nije tresla, iako je vrlo dobru situaciju u trećem minutu nadoknade propustio Miloš Pantović, kada se istakao Švajcarac.

Plea je bio taj koji je u potpunosti obeležio prvo poluvreme na Borusija parku, u 12. minutu je odlično ragovao na precizan centaršut Džoa Skalija, dok je u 40. minutu bio asistent kod odličnog pogotka Jonasa Hofmana. Plea je do drugog gola na meču mogao u 54. minutu, kada se sjajno kretao i ušao u prostor, ali je njegov udarac prošao pored leve stative.

Za goste su od starta igrali Erhan Mašović i Takuma Asano, dok je u 77. minutu na teren ušao i Pantović. Japanac je najopasniji po gol domaćina bio u 71. minutu, kada mu je udarac zaustavio Zomer, a pre Blumovog gola pretio je i Lampropulos. Pantović jeste imao poslednju veliku šansu na utakmici, ali su samo četiri minuta pre toga Bensebaini je pogodio stativu, dok je Embolu poništen pogodak zbog ofsajda.