©Reuters

Farani očuvali san: Klaksvik odoleo protiv Hekena

Vreme čitanja: 2min | sre. 26.07.23. | 23:03

Domaćin izborio remi pred put u Švedsku (0:0)

Šampion Farskih Ostrva KI Klaksvik uspeo je da eliminacijom Ferencvaroša priredi najveće iznenađenje prethodne faze takmičenja, a san je nastavio i posle prvog susreta 2. kola kvalifikacija za Ligu šampiona (0:0).

Iako je Heken bio konkretniji rival, prvi od dva susreta okončan je bez pogodaka te će se o putniku u narednu fazu odlučivati u revanšu. Uspeli su Farani da očuvaju aktivan rezultat i nadu u plasman u narednu fazu koja bi im ujedno garantovala i istorijski podvig u vidu jeseni u Evropi.

Istovremeno, duel bez pobednika odigrali su Ludogorec i Olimpija (1:1) te će i u ovom dvomeču presudnu reč doneti drugi duel.

Slovenački tim poveo je u 14. minutu preko Elsnika, ali je domaćin do odlaska na odmor uspeo da neutrališe zaostatak zahvaljujući Jankovu.

Rezultat iz prvog poluvremena ostao je na snazi do kraja utakmice, a iako je Ludogorec bio u situaciji da juri zaostatak, šanse koje je imao u nastavku predstavljaće povod za razočaranje usled samo nerešenog rezultata.