(©Reuters)

Fener se opet okliznuo (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | čet. 04.03.21. | 19:16

Najpopularniji turski klub jedva do boda...

U silnoj želji da konačno prekine post i posle šest godina vrati titulu na Šukur Saračoglu stadion, Fenerbahče bi lako mogao da sagori i ponovo ostane praznih šaka. Ni treći meč zaredom najtrofejniji klub Turske nije uspeo da dobije. Poraz u velikom derbiju od Galatasaraja, šokantan poraz od Geztepea i konačno večeras jedva bod u sudaru sa Antalijom - 1:1.

Šampioni remija, fudbaleri Antalije (šesti put u nizu odigrali nerešeno) još nisu izgubili ove godine. Sapleli su Galatasaraj, sapleli nedavno Bešiktaš. Očekivalo se da će ih Fener konačno slomiti, međutim momci Ersuna Janala još jednom su pokazali kako su tvrd orah. I da svi ti skalpovi ove sezone nisu niakakva slučajnost.

Mada u podređenom položaju u većem delu meča gosti su dugo čuvali gol prednosti. U finišu se branili svim sredstvima i na kraju - odbranili.

Antalija je povela u 12. minutu golom Fredija, a sve posle katastrofalne greške Marsela Tiserana, koji je doslovce u noge predao loptu rivalu. Fredi nije mnogo oklevao, opalio je sa dvadesetak metara i pogodio.

Velike je muke imao Fener ne bi li izbegao poraz. Terenska nadmoć nije donosila ništa sve do 82. minuta, kada je Ener Valensija uzeo stvari u svoje ruke. Započeo solo akciju, izgledalo je da u jednom momentu da previše petlja, ali usledio je veoma precizan udarac - 1:1.

Mesut Ozil se nije proslavio pa je zamenjen već posle sat i kusur igre. U finišu prvog poluvremena imao je odličnu šansu za izjednačenje. Gađao ke loše iz dobre pozicije...

TURSKA 1 - 28. KOLO

Gazijantep - Genčlerbirligi 2:1 (0:1)