Luiz Gustavo (AFP)

Fener zalečio rane od Olimpijakosa, Kasimpaša je redovna mušterija

Vreme čitanja: 2min | ned. 03.10.21. | 17:22

Četvrta pobeda Kanarinaca protiv gradskog rivala u 2021. godini

Četvrti okršaj Fenerbahčea i Kasimpaše u 2021. godini i četvrti put mali istanbulski derbi pripao je Kanarincima - 2:1. Tako su na neki način zalečene rane nastale posle glatkog poraza od Olimpijakosa (0:3) na istom mestu sredinom nedelje, ali navijače Fenera bi mogla da zabrine činjenica da su njihovi ljubimci nastavili sa praksom koja podrazumeva pad igre u drugom poluvremenu.

Domaćin je počeo 8. kolo na liderskoj poziciji, na kratko ju je izgubio, ali će ga posle današnje pobede okončati kao prvoplasirani tim Superlige. Apači spadaju u red protivnika koje će Fener i ubuduće morati da pobeđuje kako bi skinuo Bešiktaš sa trona. Kasimpaši je današnji poraz bio četvrti u minulih pet ligaških mečeva.

Posle prvih 45 minuta Kanarinci su dali nagoveštaj da će zabeliti treću vezanu pobedu. Beriša je savladao Taskirana posle 16 minuta igre, da bi Luiz Gustavo u petom minutu nadoknade pogodio sa ivice šesnaesterca iako je lopta koju je dobio bila daleko od idealne. Ipak, uspeo je da se snađe i pogodi bliži ugao.

Opustili su se izabranici Vitora Pereire u drugom delu utakmice, a zbog toga su kažnenji u 53. minut. Češki internacionalac Mihal Travnik je znalači prevario čuvara u šesnaesttercu i elegantno poslao loptu u dalji ugao. Međutim, nisu gosti imali snage za novi iskorak, pa su ostali na brojci od šest bodova koja im je u ovom trenutku dovoljna za prvu poziciju iznad zone ispadanja.

TURSKA 1 – 8. KOLO

Antalija - Adana Demir 1:2 (0:1)