©AFP
©AFP

Flamengo jači od problema i Olimpije, Rasing sa dva penala očuvao makar minimalne šanse

Vreme čitanja: 2min | pet. 04.08.23. | 04:22

Branilac titule golom Bruna Enrikea (1:0) stekao prednost pred revanš u Paragvaju

Suočio se Flamengo sa nizom problema u prethodnom periodu, međutim sve poteškoće i kvalitetan rival nisu bili dovoljni da zaustave branioca titule u prvoj utakmici osmine finala Kopa libertadores (1:0).

Odluka Pedra da odbije ulazak u igru bila je povod da na njega u svlačionici fizički nasrne kondicioni trener Pablo Fernandez, koji je potom zbog skandala koji se dogodio dobio otkaz. Poremećene atmosfere tim Horhea Sampaolija dočekao je Olimpiju iz Asunsiona, a da je jači od poteškoća sa kojima se suočava potvrdio je pobedom koju je potpisao Bruno Enrike.

Brazilski napadač, strelac jedinog gola na susretu, u 49. minutu bio je najviši u skoku pred golom rivala i glavom je centaršut Gabrijela Barbose poslao u mrežu. Večerašnjim porazom paragvajski predstavnik nastavio je seriju loših rezultata i upisao šestu uzastopnu utakmicu bez trijumfa.

Istovremeno, u Kolumbiji su snage odmerili Atletiko Nasional i Rasing, a u uzbudljivom susretu domaćin je stekao dva gola prednosti pred put u Argentinu (4:2).

Kristijan Zapata je u 34. minutu doneo prednost Atletiku, dok je vođstvo u 61. minutu udvostručio Dukue. Dominantan period kolumbijskog tima golom je ukrasio i Kantera u 83. minutu, ali su gosti pogocima Piovija iz penala u 87. i 94. minutu uspeli da se vrate u život.

Posle drugog gola Rasinga delovalo je da će se susret završiti uz minimalnu prednost domaćina, ali je šanse Atletika pred revanš golom u petom minutu nadoknade uvećao Kantera golom za konačnih 4:2.