Fudbaleri Boke Juniors (Reuters)

Fortuna okrenula leđa Boki: Dve stative i poništen gol u finišu, još dve šanse za spas sezone (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 01.12.21. | 02:12

Remi sa Njuelsom zakomplikovao borbu velikana iz Buenos Ajresa za plasman u Kopa Libertadores

Igra Boka sezonu za zaborav. Utehu bi pružio plasman u Kopa Libertadores, ali ni to više nije u rukama ekipe Sebastijana Batalje. Velikan iz Buenos Ajresa nije uspeo da savlada Njuels na Bombonjeri (0:0), te će u poslednja dva kola zavisiti i od rezultata drugih timova u borbi za plasman u Kopa Libertadores.

Posle samo boda osvojenog u duelu sa ekipom iz Rosarija, Boka je šesta sa bodom manje od Estudijantesa na zbirnoj tabeli (prvenstvo + Liga kup), koji drži poslednju kartu za elitno takmičenje. Do kraja se sastaje sa Arsenal Sarandijem i Sentral Kordobom, ali ni dve pobede joj ne garantuju mesto u društvu najboljih naredne sezone.

Ponovo je trener Đenovljana Batalja nepotrebno rizikovao i ostavio na klupi Sebastijana Vilju i Edvina Kardonu. Tek kad ih je uveo u igru u drugom poluvremenu, Boka je počela da igra. U finišu je imala nekoliko prilika, nedostajalo joj je i sreće, pa je Njuels izdržao i osvojio bod u glavnom gradu.

Zatresla se mreža Njuelsa u 69. minutu, gol je postigao Luis Vaskez. Ipak, poništen je zbog ofsajd pozicije u kojoj se našao napadač domaćina. Opravdano, ali valja dodati su milimetri odlučivali.

Igrao se 88. minut kada je Kardona centrirao sa leve strane, a Roho glavom zahvatio loptu iz dobre pozicije i pogodio stativu. Samo minut kasnije, nova velika šansa za Boku i opet se okvir gola isprečio. Luis Vaskez je najpre tukao sa ivice peterca, jedan od defanzivaca Njuelsa je uspeo da ga izblokira, ali mu se lopta odbila, te je sa par metara imao zicer, ali je pogodio stativu. U poslednjim trenucima je i Ramirez imao dobru šansu, ali je očajno šutirao i poslao loptu daleko pored gola.

ARGENTINA 1 – 23. KOLO

Taljeres Kordoba – Aldosibi 2:0 (0:0)