©Screen shot

Galijani umalo da brizne u plač od sreće, Monca izbegla poraz od Kremonezea (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 18.03.23. | 17:23

Bez pobednika na Brijanteo stadionu - 1:1

Adrijano Galijani je u svojoj eri kao funkcioner Milana učestvovao u osvajanju 29 trofeja tokom 31 godine rada, ali se ne pamti da je na ovako emotivan način proživljavao golove Rosonera kao što to čini sada kada je izvršni direktor Monce. Čuveni fudbalski radnik je prilično iznenadio javnost na Čizmi svojom današnjom reakcijom nakon izjednačujućeg gola Karlosa Agusta u 69. minutu, koji je Monci doneo vredan bod u okršaju sa Kremonezeom - 1:1 (0:0).

Galijaniju u trenutku kao da je malo falilo da brizne u plač od sreće posle gola svoje ekipe. Toliko je bio napet da je jednostavno eksplodirao, počeo bukvalno da vrišti i da se trese, što naravno nije promaklo ni snimateljima utakmice, a naravno ni ljubiteljima fudbala, pa je ovaj snimak postao daleko "popularniji" od golova koji su viđeni na stadionu Brijanteo.

Domaćin je prilično naivno primio gol u 60. minutu. Hose Mačin je isuviše nonšalantno išao ka lopti koja je stigla iz poslednje linije, što su gosti presekli visokim presingom, a onda rutinski rešili situaciju dva na jedan pred golom Di Gregorija. Strelac pogotka je bio Danijel Ćofani, dok se u ulozi asistenta našao Mikele Kastanjeti.

Monca je napadala tokom čitave utakmice, a onda je morala svim silama da juri i izjednačenje. Za to joj je trebalo devet minuta. Patrik Ćiurija je probio po desnoj strani i onda na drugoj stativi pronašao Karlosa Agusta, koj je pogododio donji levi ugao gola nemoćnog Marka Kraneskija.

Iako je domaćin imao više od igre i zaslužio izjednačenje, za bodovima će daleko više žaliti gosti iz Kremone, koji su do prve pobede stigli pre samo tri kolaa, a sada su bili u prolici da se pomere sa "mrtve tačke" kada je u pitanju opstanak u Seriji A.