Gemović u 86, Voša druga na tabeli

Vreme čitanja: 2min | sub. 23.11.19. | 19:56

Napredak se dobro držao, ali…

Još jednom je Napredak potvrdio da ga najveći rivali u Superligi samo inspirišu i da najbolje partije pruža baš u najtežim okolnostima, ali u 17. kolu prvenstva nije imao snage da izdrži na Karađorđu. Miodrag Gemović je izabrao pravi trenutak da prekine golgeterski post i pogotkom u 86. minutu doneo je Vojvodini pobedu od 2:1 za uspon do deobe drugog mesta na tabeli. Bio je to Gemovićev prvi ligaški pogodak još od 11. avgusta i sudara sa Radnikom. Nije sad ni bitno, važno je samo da je tromesečna pauza okončana baš kad je Voši bilo najpotrebnije.

Prethodno je Bojan Matić već u 10. minutu utakmice sa penala -  prethodno je Miroslav Bjeloš oborio Aranđela Stojkovića - doveo domaćina u vođstvo, bio je to njegov deveti gol u sezoni, ali ne bi to bila nikakva uteha za Lale da nije bilo Gemovića, pošto je potom precizan bio i Đuro Zec. I baš kad se pomislilo da će Napredak, nakon što je u prošlom kolu savladao Čukarički, ranije igrao nerešeno sa Partizanom i od Crvene izgubio tek posle gola primljenog u sudijskoj nadoknadi, uspeti da napakosti još jednom favorizovanom rivalu ukazao se Gemović. A kad on pogodi, Voša pobedi, tako je bilo i protiv Radnika, pa i u prvom kolu u sudaru sa Mačvom iz koje je 24-godišnji fudbaler i stigao u Novi Sad.

Voša sada ima 36 bodova, koliko i Čukarički, dok je Partizan stepenik ispod.

SRBIJA 1 - 17. KOLO:

Partizan – Javor 6:2 (4:2)
/Sadik 9, 37, 59, Ostojić 15, Miletić 40, Stevanović 78 – Petković 2, Krnić 45+2/

Čukarički - Rad 2:0 (1:0)