©Reuters

Genku bod, Gentu ništa - dva iznenađenja u Belgiji

Vreme čitanja: 2min | sub. 15.08.20. | 22:52

Šarlroa lider prvenstva

Dva iznenađenja u drugom kolu belgijskog šampiona, pa se Šarlroa šepuri na prvom mestu sa maksimalnih šest bodova, zajvaljući minimalnoj pobedi nad Ostendeom (1:0). Genk je osvojio samo bod protiv Heverlea (1:1), dok je Gent na svom terenu poražen od Kortrajka (1:2).

Delovalo je da Genk ima sve u svojim rukama. U prvom poluvremenu mu je poništen gol zbog ofsajda, ali je u drugom poveo preko Japanca Ita, ali mu to na kraju nije bilo dovoljno za osvajanje sva tri boda. Konačan rezultat postavio je Tomas Henri u 85. minutu utakmice.

Gent je dugo bio primoran da juri prednost Kortrajka, pošto su gosti poveli preko Mofija u 22. minutu. Domaćin je izjednačio golom Plastuna u 59. minutu, polse čega je krenuo na sve ili ništa, ali mu se to osvetilo. Van der Brugen je pogodio u 83. minutu i postavio konačan rezultat meča.

Junak pobede Šarlroa bio je Iranac Kave Rezaj, koji je mrežu Ostendea pogodio u 76. minutu utakmice.

BELGIJA 1 – 2. KOLO

Muskron - Mehelen 0:1 (0:1)