©AFP

Grejem Poter stigao u Amsterdam, Ajaks mu odmah pokazao koliko ga posla čeka

Vreme čitanja: 2min | sre. 24.04.24. | 23:10

Domaćin sa igračam manje u 89. minutu izvukao bod protiv Ekscelziora (2:2)

Aktuelna sezona će definitivno vrlo brzo otići u zaborav iz perspektive Ajaksa, a nova uspomena koju će Kopljanici želeti da što pre izbrišu iz sećanja je večerašnji remi sa Ekscelziorom (2:2).

Uspeli su igrači kluba iz Amsterdama da provozaju na rolerkosteru svoje pristalice koje će uz glavobolju i tegobe u stomaku večeras leći u krevet.

Ništa manje teška noć ne očekuje ni Grejema Potera koji je uživo gledao tim za čije je trenersko mesto glavni kandidat. Nekadašnij strateg Čelsija stigao je na stadion Ajaksa de će obaviti završne pregovore vezane za njegov dolazak na čelo stručnog štaba, a za 90 minuta imao je prilike da vidi dva lica kopljanika.

Uspeo je Ajaks da povede u 27. minutu golom Renša koji je iskoristio loptu Tejlora sa levog krila i sa oko 10 metara zatresao mrežu gostiju. Vodeći pogodak je predstavljao idealan rasplet za domaćina, ali je samo devet minuta kasnije eufroiju Koplanika ugasio Bergvajn prekršajem u svom kaznenom prostoru za penal i crveni karton, te je ujedno probudio nadu igrača Ekscelziora da mogu drugi put ove sezone da odu neporaženi sa megdana Ajaksu.

Najstrožu kaznu iskoristio je Bas i neutralisao zaostatak, dok je potpuni preokret usledio posle osam minuta igre u nastavku a potpisao ga je Lampru udarcem glavom na asistenciju sa desnog krila. Minimalna prednost ekscelziora ostala je na snazi do 89. minuta, a bod gostima otkinuo je Čuba Akpom pogodivši posle odbitka i odbrane Van Gasela, te je drugi uzastopni susret Ajaksa i Ekscelziora završen rezultatom 2:2.