(©Reuters)

Greške koje su nedopustive šampionima: Roma sa konopaca saplela Inter (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 10.01.21. | 14:36

Derbi 17. kola Serije A završen bez pobednika

Da Inter ima osnova za velike snove potvrdila je odlična igra Nerazura u prvih 20 minuta drugog poluvremena protiv Rome, međutim ostalih 70 minuta utakmice pokazalo je da su isti ti snovi na veoma dugom štapu izbacivši u prvi plan sve boljke milanskog kluba koji je novu lekciju platio sa dva boda (2:2).

Izabranici Antonija Kontea su od starta drugog dela igre uspostavili visok tempo i impresivnu igru krunisali pogocima Škrinjara i Hakimija za preokret. Ipak, ritam koji su sami nametnuli slomio je goste u završnici susreta, a pad u igri naplatio je Manćini pogotkom za izjednačenmje u 86. minutu te su rivali šesti međusobni duel završili bez pobednika.

Oba tima su od prvog sudijskog zvižduka demonstrirala ofanzivnu igru, ne skrivajući glad za novim bodovima. Već u 9. minutu Karsdrop je ostao usamljen što je iskoristio da uputi udarac koji je Handanović zaustavio uz krajnje napore. Četiri minuta kasnije priliku da se zagreje imao je i golman Rome kojeg je na muke stavio Lautaro Martinez, posle kojeg je udarac oprobao i Lukaku, ali je Pau Lopez demonstrirao golmanske kvalitete i sačuvao mirnu mrežu.

Odgovor i kazna stigli su u 17. minutu kad je Lorenco Pelegrini izvanredno gađao iz prve i sa oko 20 metara zatresao mrežu za vođstvo Vučice.

Vodeći gol Rimljana izazvao je reakciju gostiju koji su do odmora pretili preko Artura Vidala i Lautara Martineza, ali je Roma na odmor otišla uz minimalnu prednost.

Ono što nije pošlo od ruke njegovim saigračima u prvom delu igre uspeo je Škrinjar nakon kornera u 56. minutu koji je izveo Brozović. Loptu pred golom rivala zaboravljeni Slovak je neometano glavom poslao u mrežu i doneo izjednačenje Interu.

Inter je posle vodećeg gola "osetio krv", krenuo je u potpunu ofanzivu demonstriravši neverovatne ofanzivne sposobnosti, a samo sedam minuta posle izjednačenja Ašraf Hakimi je doneo potpuni preokret. Fenomenalni Marokanac u dva dodira je stvorio sebi poziciju za šut i matirao golmana Rome neodbranjivo poslavši loptu pod prečku.

Dva brza gola i ubitačni tempo gostiju bacili su u nokdaun Romu, koja je na konpcima preživela ofanzivu rivala i potom odgovorila preko Manćinija u 86. minutu. Italijanski fudbaler nadvisio je rivale i glavom prosledio centaršut sa desnog krila iza leđa Handanovića za novo izjednačenje.

Remijem u Rimu, Inter je vezao drugi meč bez pobede pošto je u prošlom kolu poražen od Sampdorije, te ranjen očekuje naredno kolo i veoma važan susret sa Juventusom. Upravo torinski klubu, ali i Milan i Atalant, najveći su dobittnici nakon pto su njihiovi konkurenti u trci za vrh i mest u Ligi šampiona odigrali susret bez pobednika.

I Interu i Romi ovo je četvrti remi u aktuelnom šamopionatu, a Nerazuri su uz četiri nerešena susreta ostvarili i 11 pobeda u 17 kola. Rimljani su, sa druge strane, slavili u jedoj utakmici manje.