Federiko Santander slavi gol (©AFP)

Guarani iskoristio Urakanovo rasulo i sa kreča raspleo mrežu u Grupi B

Vreme čitanja: 2min | čet. 29.06.23. | 03:59

Emelek takođe ide dalje, ali u razigravanje za osminu finala

Završena je definitivno najzanimljivija grupa u Kopa Sudamerikana, a dalje idu Guarani i Emelek. Paragvajski sastav obezbedio je direktan prolaz u osminu finala pošto je iskoristio potpuno rasulo kako bi pobedom od 2:0 ostao na dovoljnoj udaljenosti od ekvadorskog kluba koji ipak mora da se zadovolji plej-ofom, uprkos trijumfu nad Danubijom rezultatom 2:1.

Guarani je do prolaza stigao sa bele tačke. Dva penala, dva pogotka sa kreča, isto toliko poništenih golova zbog faula, odnosno ofsajda, što je uz još dva isključenja u gostujućem sastavu dalo jak zamajac Guaraniju da ode dalje.

U prvo poluvreme bilo je spakovano sve što bi jedan prosečan gledalac hteo da vidi. Počelo je poništenim golom Doregu zbog prekršaja, da bi Federiko Santander postigao prvi gol sa kreča samo minut kasnije. Dorega baš nije hteo gol, pošto mu je precrtan i drugi pogodak na meču, sada zbog ofsajda. Ipak, Guarani je ubrzo vodio sa 2:0, a ovog puta strelac sa bele tačke bio je iskusni Nestor Kamačo. Na sve to Urakan je u 41. minutu ostao sa igračem manje pošto je Ivan Velencuela, čovek koji je na teren ušao kao izmena u 20. minutu posle povrede Torenta, zaradio direktan crveni karton.

Slična sudbina, tačnije isključenje zadesilo je i Santijaga Luhana posle sat vremena utakmice, a to je Guaraniju omogućilo da lakšim putem overi tri ključna boda u tesnoj grupi.

Sve što je moglo da pođe naopako za Urakan večeras - pošlo je. Ekipa Sebastijana Batalje i dalje nije nikoga pobedila od njegovog dolaska i ima četiri remija, uz već peti poraz i samo tri postignuta gola...

Emelek je slavio sa 2:1 posle mnogo bolje igre u više od sat vremena fudbala. Brajan Karabali je otvorio seriju golova u 36. minutu, da bi Edgar Lastre u 64. minutu povisio na 2:0. Konačni rezultat i malu veru gostima dao je Dijego Vera ubrzo posle Lastreovog pogotka. Ali, uzalud...