(©Starsport)

Gusta magla nad Suboticom ispratila Radnik put Surdulice, novi Lalatovićev minimalac

Vreme čitanja: 3min | pet. 01.12.23. | 20:45

Po izuzetno teškim uslovima za igru fudbaleri domaćeg tima uspeli su da savladaju goste sa juga Srbije minimalnim rezultatom - 1:0

(Od dopisnika Mozzart Sporta iz Subotice)

Šok-terapija u Subotici je upalila, Nenad Latatović je oživeo Spartak! Golubovi su raširili krila i nepunih mesec dana po dolasku temperamentnog stručnjaka preleteli iz donjeg u gornji deo tabele. Posle "minimalca" protiv IMT-a u Beogradu u prošlom kolu, ekipa sa severa Srbije još na svom terenu "sakrivenom" u gustoj magli upisala još jedan protiv Radnika u 17. kolu Mozzart Bet Superlige - 1:0 (1:0).

Promenio je Nenad Lalatović taktiku u odnosu na prošlu utakmicu. Na terenu su se našla čak šestorica igrača koji su po svojim primarnim pozicijama veznjaci. Dobro ih je uklopio u jedno može se reći atipičnu formaciju za našu ligu. Delovala je odbrana Spartaka dosta sigruno, sa pet igrača dok je i tranzicija prilikom napada bila odlično izvođena na krilima brzonogih Stanojeva i Bijelovića. Gledali smo dva kontrasna poluvremena. Prvo je prošlo u znaku apsolutne dominacije Spartaka dok su u drugom Surduličani potrošili mnogo napada uzalud što ih je na kraju i koštalo poraza.

Sigurno je da Surduličanima nakon ovog poraza nije svejedno posebno imajući u vidu da su u dosadašnjih sedamnaest utakmica zabeležili tek deset bodova.

Od starta utakmice fudbaleri Spartaka su vršili veliki pritisak ka golu Ranđelovića. U samo nekoliko minuta imali su tri kornera i veliku šansu kada je Bijelović uputio vrlo neočekivan šut po desnoj strani ali je golman gostiju vrhovima prstiju otklonio opasnost. Bilo je pitanje vremena kada će se zatresti mreža, što se ubrzo i desilo. Igrao se 13. minut kada je Bijelović sjajno probio po desnoj strani, opazio Tošeskog koji je osatao sam i imao sasvim dovoljno vremena da uputi precizan i jak šut za 1:0. Radnik je svoje šanse tražio iz kontra napada. Najbolju priliku u prvom delu igre imao je Abubakar koji je vešto prevario odbranu domaćih i sa nekih dva metra imao čistu situaciju, ali je Vulić bio siguran. Do kraja poluvremena Subotičani su pokušavali da dupliraju svoju prednost, međutim bez opasnijih situacija.

Početak drugog poluvremena obeležila je potpuno druga situacija. Fudbaleri Surduličkog tima bili su dosta ofanzivniji na šta su znatno i uticale izmene koje je Švaba Milanović napravio odmah posle pauze. Vulića je bio apsolutni heroj svog tima nakon kornera Radnika. Kunić je posle odbitka prihvatio loptu na tek metar ipo od gola ali se golman plavo-belih savršeno dobro postavio i skinuo loptu koju su svi već videli u golu . Do kraja utakmice u igri se u redovima plavo belih posle duže povrede našao Rošević koji je pokazao da Nenad Lalatović itekako može da računa na njega. Fudbaleri Radnika su se svim silama trudili da stignu do izjednačenja. Vuk Mitošević pravio je dosta problema odbrani Spartaka, međutim nije imao rešenja te se utakmica završila sa 1:0 u korist Subotičana,.

Izabranike Nenada Laltovića u narednom kolu očekuje gostovanje u Pančevu Železničaru dok će Radnik prvo pobedu još od avgusta meseca potražiti protiv Voždovca.