(©Reuters)

Hoakin je strah i trepet, Iglesijas pravi džoker: Betis okrenuo Alaves (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 08.03.21. | 23:10

Manuel Pelegrini u potpunosti pogodio sa izmenama

Tako blizu, a tako daleko. Odzvanjaće u ušima igrača Alavesa ovaj poraz na Benito Viljamarinu. I mogao bi skupo da ih košta. Prokockao je Alaves dva gola prednosti iz prvog poluvremena i zagorčao sebi život. Od gotovog je napravio veresiju, a Betis godinu dana kasnije slavi još jedan veliki trijumf – 3:2

Nema pobeda nad Alavesom prizvuk kao kada se sruši Real Madrid. Ali je ova tako slatka. Pre godinu dana pao je kralj, danas je Benito Viljamarin bio Alavesova grobnica. Betisove evropske ambicije nisu splasnule. Naprotiv, sve je bliži izlasku na evropsku scenu, a posle herojskog trijumfa može čak da mašta i o Ligi šampiona.

Proključao bi Benito Viljamarin da pandemija virusa korona nije izazvala kugu na tribinama. Slavilo bi se u Sevilji i Andaluziji do kasno u noć. Alaves je golovima Žozelua i Mendeza bacio na kolena domaćina, čekao se samo završni udarac, ali je Manuel Pelegrini izvadio kečeve iz rukava. Skrivao je kapitena Hoakina i Borhu Iglesijasa. Iz ove perspektive vešto ih je čuvao, mada, prijatno se nije osećao dok je gledao na semafor prilikom njihovog ulaska.

Grudva se zakotrljala sa penala. Borha Iglesijas vratio je nadu, a kapiten je poravnao rezultat i pokazao da je poznim igračkim danima moćan Betisov džoker i istinski lider. Može i glavom, ni to mu nije strano. Nisu se zeleno-beli zadovoljavali podelom bodova. Krenuli su silovito napred u završnih 10 minuta. Nagrada je stigla u vidu drugog Iglesijasovog gola vrednog preokreta. Emerson je centrirao, a Iglesijas u maniru najboljih napadača trznuo glavom.