(©Shutterstock)

Jači od traume i od Leoparda

Vreme čitanja: 2min | uto. 06.04.21. | 05:12

Patriotas iznenadio Bukaramangu

Hesus Arijeta, na asistenciju Felipea Avile, ukrotio je Leoparde. Pogotkom u 61. minutu napadač Patriotasa doneo je pobedu svom timu protiv Bukaramange u gostima - 1:0. Drugu u poslednje tri utakmice, ali tek petu ove sezone, pa je njegov tim i pored tri boda daleko od četvrtfinala kolumbijskog prvenstva.

Pokazali su, ipak, gosti, da ih nije poremetio šok koji su doživeli tokom dolaska na ovo gostovanje, kada su ih napali maskirani huligani i oštetili im autobus. Smogli su snage da odigraju i, mimo svih očekivanja, pobede.

Domaćin je propustio priliku da se povoljnim ishodom vrati u trku za drugu fazu prvenstva. Vezao je drugi poraz i ostao na šest bodova manje od osmog mesta, s tim da Amerika Kali ima meč više, pa nada i dalje postoji.

Jaguari iz Kordobe prekinuli su niz od četiri poraza pošto su u gostima savladali Onse Kaldas 2:1. I to pošto su na poluvremenu gubili. Bueno i Lemus pogocima u finišu utakmice doneli su slavlje gostima, koji su ponovo u igri za plej-of.