Juve pobedio, ali ide baš klimavo... Lazović promašio bod u 90. minutu (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sub. 21.09.19. | 20:10

Stara dama uz mnogo muke nadigrala Veronu - 2:1

Nije ovo onaj Juventus koji je dominirao proteklih osam godina, ali je danas ipak uspeo da savlada borbenu Veronu u Torinu. Stara dama je u prilično neubedljivoj partiji uspela da dođe do preokreta protiv ekipe Ivana Jurića, ali gosti sa Bentegodija imaju razloga da žale za bodom zbog nekoliko opasnih situacija iz finiša utakmice - 2:1 (1:1).

Igrač preokreta bio je Kristijano Ronaldo, asistent kod debitantskog gola Ramzija u 31. minutu, a potom je bio hladnokrvan na početku drugog poluvremena sa bele tačke. Verona je povela evrogolom Velosa u 21. minutu, a samo minut kasnije Di Karmine nije uspeo da iskoristi jedanaesterac za svoj tim.

Juventus posle preokreta nije uspeo da uradi ono što se očekivalo, a to je da u potpunosti stavi rezultat i igru pod svoju kontrolu. Šanse su se smenjivale na obe strane. Gosti su ozbiljno pretili preko Zakanjija i Di Karminea, a domaćin preko Kvardada.

Najopasnijij prilici Verone u samom finišu prethodio je opasan pokušaj Pjanića, a onda je čak dva puta u 90. minutu domaća publika morala da uzdiže. Prvo je Bufon zaustavio odličan udarac Darka Lazovića, nakon čega je Veloso pogodio prečku Juventusovog gola i propustio priliku da postane veliki heroj Verone.

Gosti nisu izdržali u nadoknadi, pa je isključen Kumbula zbog prekršaja u opasnoj zoni. Ronaldo potom nije bio precizan iz slobodnog udarca.