Juve se mučio, a onda je Pirlo pogodio sa izmenama

Vreme čitanja: 2min | uto. 02.03.21. | 22:42

Ronaldo postigao 20. gol

Niti je ovo onaj dominantni Juventus iz prethodnih sezona, niti je Specija ekipa za ekspresan povratak u Seriju B kao što su joj mnogi predviđali.

Šampion Italije je večeras reagovao na kiks u Veroni ali je uz više mučenja nego što se očekivalo savladao nezgodnu Speciju 3:0. Tek ulascima Alvara Morate i Federika Bernardeskija sa klupe u 61. minutu, Juve je slomio otpor Specije. Iako bez Dibale, Artura, trojice najbitnijih štopera Kjelinija, De Lihta i Bonučija, očekivalo se da Pirlov tim lakše reši meč večeras. Pogotovo što je i Speciji nedostajalo nekoliko ponajboljih igrača (Nzola, Saponara, Pobega...)

Kjeza je bio najraspoloženiji za igru od početka meča ali je Specija visokim presingom pravila problem Juventusa. Najveću šansu je Stara dama imala tek u finišu poluvremena kada je Ronaldo pogodio prečku.

Znatno opasniji je Juventus bio u drugom poluvremenu. Kjeza je bio blizu gola, potom i Ronaldo da bi Morata pogodio minut pošto je zamenio Mekenija. Drugi rezervista Bernardeski je uradio veći deo posla pošto je sjajno centrirao na prvu stativu. Zaboravljeni vezista Juventusa je deset minuta kasnije namestio i gol Kjezi na sličan način. S tim što je Kjezi bio potreban popravni jer mu je Provedel odbranio prvi put.

Do kraja smo gledali napore Kristijana Ronalda da se upiše u strelce i konačno mu je uspelo u 89. minutu posle kontranapada. Portugalcu je to bio 20. gol u sezoni. Jedini je u istoriji koji je 12 sezona zaredom postigao makar po 20. golova u ’ligama petice’.

Specija je na kraju doživela možda i previsok poraz s obzirom na pruženo u većem delu meča. Nije imala sreće ni da u nadoknadi dođe do zasluženog počasnog gola pošto je Ščensni odbranio penal Galabinovu.