Marselo Galjardo u razgovoru sa Kinterom i Palavesinom (©AFP)

Kad neće – onda stvarno neće: River u trećem minutu sudijske nadoknade ostao bez dva boda (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | pon. 18.07.22. | 03:20

Argentinska Liga profesional: Mladi napadač Osorio u poslednjim trenucima meča doneo bod (2:2) Velezu na svom terenu protiv šampiona River Plejta

Posle osam kola Lige profesional, branilac krune je na 16. mestu sa samo bodom u prethodna tri kola. River Plejtu je ove godine koban gradski rival Velez Sarsfild. Plavo-beli su načeli velikana, eliminisali ga iz osmine finala Kopa Libertadores početkom meseca, a dve nedelje kasnije u gradskom derbiju, Velez je uspeo da ostane neporažen protiv Milionera – 2:2 na svom stadionu.

Pre tri dana je River dobio Barakas u gostima sa 3:0 u Kupu Argentine, nagovesito je izlazak iz agonije, ali već tri kola četa Marsela Galjarda ne zna za pobedu u šampionatu Argentine, pa je odbrana trona sve dalje od Monumentala.

River plaća ceh ove godine brojnim odlascima ovog leta. Nema više napadača Hulijana Alvareza koji je na pripremama Mančester Sitija, veziste koji je eksplodirao ove godine, Enca Fernandeza, pojačanja Benfike, Karaskal već trese mreže u dresu moskovskog CSKA, pa škripi u timu Milionera, posebno u napadu.

Petak, 02.30: (1,48) River Plejt (4,10) Himnasija la Plata (7,50)

Junak derbija Buenos Ajresa je napadač Abijel Osorio koji je u poslednjim trenucima meča, u trećem minutu sudijske nadoknade, postigao gol za vredan bod svom timu. Velez je i dalje u donjem delu tabele, imao samo jedan trijumf u šampionatu u 2022. godini. Malo je falilo da River osvetu servira hladnu za ispadanjae iz najjačeg takmičenja Južne Amerike.

Golovima Lukasa Bletrana i Urugvajca De la Kruza, River je vodio sa 2:1 posle 45 minuta. Posebno je bio lep drugi gol, kada je De la Kruz uhvatio volej sa 16 metara i po zemlji drugi put doveo svoj tim u vođstvo. Prvi pogodak za domaćina delo je Boua iz penala. U finišu meče domaćin je jurišao na sve ili ništa. Posle gužve u karambola u šesnaestercu Rivera, najsnalažljiviji je bio mladi Osorio kome nije bilo teško da postigne gol za veliko slavlje domaćih navijača na stadionu Hose Amalfitani. Napadač domaćina Osorio ima samo 20 godina, ovo mu je prvenac ove godine u Ligi profesional.

ARGENTINA 1 - 8. KOLO

Sentral Kordoba – Patronato 1:3 (0:1)