Kad Tadić ima veče svako može da bude golgeter: Srbin sa tri asistencije potpisao poraz Sparte (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 21.02.21. | 22:19

Kopljanici rutinski savladali tim iz Roterdama (4:2) u 23. kolu Eredivizije

Fudbalsko umeće Dušana Tadića odavno niti je tajna niti je novina, međutim srpski vezni fudbaler svaku priliku koristi da ponovo demonstrira deo svog repertoara i podseti da spada u sam krem fudbalskih arhitekti. Raspoložen da pokaže segment iz svoje palete srpski reprezentativac bio je večeras i protiv Sparte, te je sa tri asistencije jedan od najodgovornijih što je Ajaks pobedom 4:2 stigao do 18. prvenstvenog slavlja.

U susretu sa Spartom kapiten Ajaksa delio je lopte kao rukom, crtao po fudbalskom terenu i posao Alea, Šursa i Kudusa pretvorio u rutinu te je tim iz Amsterdama do 50. minuta stigao do četiri gola vođstva i tako najavio novu pobedu.

Prvi put u centar pažnje Tadić je dospeo idealnom asistencijom sa levog boka za vodeći gol Alea u 14. minutu. Deset minuta kasnije i sam Tadić je zatresao mrežu rivala, međutim pogodak je opravdano poništen zbog ofsajda nakon VAR analize.

Ipak, Ajaks nije imao nameru da se zaustavi, pa je Ale u 37. minutu udvostručio prednost prosledivši glavom proigravanje Alvareza u mrežu. Razgoropađeni domaćin nastavio je bez milosti opsadu protivničkog gola što se isplatilo u četvrtom minutu nadoknade prvog poluvremena, a drugi put asistent je bio Tadić. Istini za volju, ovaj put je desetka Ajaksa imala lakši deo posla s obzirom na to da je iz slobodnog udarca samo odložio loptu za Šlusa tek toliko da defanzivac uputi udarac pored živog zida u mrežu.

Fenomenalno veče Srbin je upotpunio asistencijom u 50. minutu kad je na drugoj stativi primirio dugu loptu sa desnog boka i povratnim pasom spojio sa golom Kudusa, a vezni igrač je imao lak zadatak da pogodi nebranjenu mrežu.

Ubedljivo vođstvo uticalo je na pristup lidera koji je rasterećeno ušao u završnicu što je iskoristio Gravenberh i sa dva gola ublažio poraz ekipe iz Roterdama.

Sjajnom igrom, režiravši rafal domaćina, kapiten Kopljanika je zaslužio raniji odlazak na odmor te je u 59. minutu ustupio mesto Idrisiju ujedno i kako bi se odmorio za revanš susret sa Lilom u okviru šesnaestine finala Lige Evrope.

Pobedom nad Spartom tim iz Amsterdama održao je šest bodova prednosti u odnosu na PSV koji ima i utakmicu više, dok je gost iz roterdama 11. put ove sezone ostao praznih šaka.