©Reuters
©Reuters

Katastrofa grčkog fudbala: Posle debakla Olimpijakosa, PAOK eliminisan iz Evrope (VIDEO)

Vreme čitanja: 4min | čet. 28.07.22. | 21:33

Šokantna eliminacija ekipe Razvana Lučeskog (1:1), na pragu ispadanja bio i FCSB protiv Saburtala, ali je prošao golovima u samoj završnici (4:2)

Užasni dani za grčki fudbal. Posle jučerašnje katastrofe Olmpijakosa u kvalifikacijama za Ligu šampiona i eliminacije od Makabija iz Haife (0:4), koja ga je poslala u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrpope, potpunu eliminaciju iz evropskoh takmičenja doživeo je PAOK. Ekipa iz Soluna je bila silno motivisana da nadoknadi 0:2 iz Sofije protiv Levskog, ali nije imala snage za to. Prilično nervozan meč na Tumbi završen je rezultatom 1:1, a domaćin je kraj dočekao sa svega devet igrača, pošto su crvene kartone zaradili Agusto i Vijerinja.

Za večerašnju katastrofu, pored užanog rezultata iz prvog meča, bio je odgovoran desni bek domaćih Lafteris Liracis. On je u 25. minutu pogrešio prilikom dodavanja povratne lopte golmata Dominika Kotarskog, nju je presekao Ronaldo i poslao je u mrežu.

Razvan Lučesku je u drugom poluvremenu krenuo na sve ili ništa, na teren je poslao Bisesvara i Vijerinju, a velika ofanziva mu se isplatila izjednačujućim golom Tijaga Dantasa u 56. minutu. Ipak, velike napore domaćina u korenu je isekao drugi žuti karton Daglasa Agusta u 72. minutu, dok je devet minuta kasnije isključen i Vijerinja, pa je bilo jasno da je eliminacija neminovna.

Srpski reprezentativac Andrija Živković proveo je svih 90 minuta na terenu, ali nije uspeo da pronađe pukotinu u dobro postavljenoj odbrani bugarskog tima, dok je na klupi za rezervne igrače presedeo Živko Živković.

Na pragu eliminacije večeras je bio i rumunski FCSB, koji se ozbiljno kockao portiv Saburtala u revanšu, ali je uspeo da slavi sa 4:2 i nadoknadi 0:1 iz prve utakmice.

Domaćin je večeras vodio sa 2:0 u Bukureštu, gosti su uspeli da izjednače, ali je ekipa Antona Petree u završnici meča ipak uspela da dođe do kapitalnog slavlja. Gol za 3:2 u 80. minutu postigao je Florijan Koman, dok je konačan rezultat u 87. minutu iz penala postavio Risto Radunović.

KVALIFIKACIJE ZA LIGU KONFERENCIJE – 2. KOLO (REVANŠI)

Linkoln Red Imps - Tobol 0:1 (0:1) - prvi meč 0:2

TNS - Vikingur 0:0 - prvi meč 0:2

Balkani - La Florita 6:0 (2:0) - prvi meč 4:0

Inter Eskaldes - Kluž 1:1 (1:0) – prvi meč 0:3

AIK Stokholm - Vorskla 2:0 (1:0) – prvi meč 2:3

Gomel - Aris 1:2 (1:2) – prvi meč 1:5

KI Klaksvik - Sutjeska 1:0 – prvi meč 0:0

Astana - Rakov 0:1 (0:1) - prvi meč 0:5