Klub Amerika šampion posle pet godina, dva crvena kartona uništila Tigres (VIDEO)

Vreme čitanja: 1min | pon. 18.12.23. | 06:04

Odluka pala u produžecima

Pre tri dana u San Nikolasu Klub Amerika je odradila dobar deo posla i s onih 1:1 stavila jednu ruku na pehar šampiona Meksika, da bi ga večeras oberučke prihvatila! Tigres se držao dobro sve do produžetaka i pored toga što je bio igrački inferioran. Na semaforu je dugo stajalo 0:0, da bi crveni karton Rajmundu Fulgensiju u 80. minutu otključao bravu gostiju i trasirao Americi put do 14. titule šampiona.

Prvi gol za domaćina postigao je Hulio Kinjones, čim je počeo prvi produžetak, a samo nekoliko trenutaka kasnije Tigres je ostao bez svake šanse, pošto je njegov golman Nahuel Guzman zaradio drugi žuti karton. S dva igrača manje i golom minusa, četa Roberta Siboldija morala je da se pomiri s neminovnim porazom.

Rezervista Ričard Rafael Sančez duplirao je prednost Amerike u 104. minutu, da bi Džonatan Rodrigez prelepim udarcem u poslednjim trenucima stavio jagodu na šlag.

Klub Amerika tako je osvojila prvu titulu nakon pet godina i prvom peratiocu Gvadalahari pobegla za dva trofeja.