Gustavo Moringo, strateg Koritibe (Foto: AFP)

Konfijansa je nova žrtva: Minimalac Koritibe u trci za vrh (VIDEO)

Vreme čitanja: 2min | sre. 30.06.21. | 04:35

Gosti golom Vaguininja stigli do četvrte uzastopne pobede

Minimalnom pobedom (1:0) na gostovanju Konfijansi fudbaleri Koritibe nastavili su seriju odličnih rezultata i poteru za prvoplasiranim Nautikom.

Nakon početne inicijative domaćina oslikane u tri šanse tokom prvih deset minuta, gosti su preuzeli glavnu reč i počeli da pletu mrežu oko gola rivala. Niz prilika zavšenih nepreciznim udarcem, preknuo je Vaguininjo u 41. minutu preciznim udarcem glavom nakon centaršuta Robinja sa levog boka.

Lopta u mreži motivisala je Konfijansu da u nastavku krene znatno offanzivnije ka golu rivala, međutim posao saigračima na putu do izjednačenja otežao je Seržinjo direktnim crvenim kartonom u 60. miinutu. Igrač manje nije obeshrabrio domaćina te su defanzivce gostiju na muke stavljali Melo i Gustavo Ramos, ali promene rezultata nije bilo.

Pobedom na stadionu Batistao Koritiba je stigla do pete prvenstvene pobede u sedam kola i prišla na bod zaostatka lideru Nautiku koji je posle serije od pet rijumfa vezao dva remija.

Sa druge strane, Konfijansa je četvrti put ostala praznih šaka, te posle osam susreta ima isto toliko bodova.

Trećim uzastopnim remijem Nautiko je nastavio da prosipa bodove u trci za čeonu poziciju na tabeli Serije B. Aktuelni lider golom Erika na asistenciju Herede u 60. minutu i minimalno vođstvo uspeo je da očuva do sudijske nadoknade, ali mu je planove pokvario Kaetano. Defanzivac domaćina fenomenalno je reagovao na centaršut koji je sa levog boka uputio Romao i doneo bod svom timu.

Pogodak u sudijskoj nadoknadi doneo je domaćinu drugi remi u sezoni, dok su gosti upisali treći uzastponi nerešeni rezultat i tako ugrozili lidersku poziciju.