Antonio Konte i Hari Kejn (©Reuters)

Konteov premijerligaški prvenac sa Pevcima u režiji Hojbjerga i Regilona (VIDEO)

Vreme čitanja: 3min | ned. 21.11.21. | 19:28

Hrabri Lids, ipak, praznih šaka napušta London

Napad je najbolja odbrana. Iako bez četvorice značajnih prvotimaca - Rafinje, Rodriga, Luka Ejlinga i Patrika Bemforda - Lids je došao u London željan tri boda i bio na dobrom putu da ih osvoji. Imali su gosti prednost od 44. minuta, imali su više prilika i duplo veći posed lopte nakon prvog dela igra. Potpuno su neutralisali napad Totenhema, čiji igrači šesto uzastopno poluvreme (drugo protiv Vest Hema, pa ceo meč protiv Junajteda i Evertona i sada prvi deo susreta sa Lidsom) nisu uputili šut u okvir gola.

Po povratku sa odmora, ipak, jesu, a dvaput su bili precizni za preokret i pobedu 2:1. Prvu premijerligašku pod vođstvom Antonija Kontea, koji je treći put sedeo na klupi Pevaca.

Čak i u drugom delu utakmice izabranici Marsela Bijelse imali su bolje statističke parametre. Konstantno opasan bio je strelac vodećeg gola, Danijel Džejms, međutim, posle stative Harija Kejna i prečke Sona, u 58. minutu Pjer Emil Hojbjerg uspeo je da matira Ilana Melijea. Ostao je Danac pred golom rivala posle jednog prekida i iskoristio upornost Lukasa Mure. Nije to bio naročito dobar šut, ali je prevario "markiranog" Francuza pred golom Lidsa.

Taj gol bio je neophodna injekcija samopouzdanja za domaći sastav i samo desetak minuta kasnije stigao je preokret. Pogodio je Serhio Regilon, koji je odlično pratio akciju na šut Erika Dajera iz slobodnjaka. Bila je to odlična pozicija, na dvadesetak metara od gola, po sredini, ali je lopta pogodila jednog od igrača u živom zidu, pored skamenjenog Melijea od stative se odbila u peterac, a tamo spreman bio Regilon. Za svoj prvenac u dresu Totenhema od dolaska iz Sevilje, septembra 2020.

Iako je do kraja bilo još dvadeset minuta, nije viđeno više golova, a ni prilika vrednih pomena. Goste je stigao umor, ponestalo im je energije, tako da su ostali na pogotku Džejmsa iz 44. minuta, kada ga je posle sjajnog prodora po levoj strani proigrao Džek Harison. Nedovoljno za treću pobedu u sezoni, pa Lids odstaje na svega 11 bodova iz 12 utakmica.

Totenhem je s ova tri boda napravio značajan pomak na tabeli, popeo se na sedmo mesto i ponovo je u trci za plasman u Ligu šampiona.